Dwoma palcami można powiększać lub pomniejszać obraz na smartfonie lub obracać obraz na tablecie – to gesty, które są tak normalne, że większość ludzi prawie nie zwraca uwagi na to, że je wykonuje.

Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH (SW) jest wiodącym dostawcą obrabiarek, automatyki i rozwiązań systemowych, znanym na całym świecie z funkcjonalności swoich zaawansowanych technologicznie obrabiarek wielowrzecionowych. Firma włączyła możliwości wielodotykowe do niedawno wydanego interfejsu CNC, panelu sterowania C|one. Dodatkowe ulepszenia obejmują uproszczenie zarządzania programami i rozwiązywania problemów w celu poprawy ogólnej obsługi dla użytkownika.

Zmodernizowany interfejs

Główny wyświetlacz C|one, oprócz możliwości wielodotykowych, jest 24-calowy i charakteryzuje się zwiększonym dotykowym sprzężeniem zwrotnym. To sprzężenie zwrotne naśladuje wrażenie prawdziwych przycisków sprzętowych, co zapobiega nieprawidłowemu działaniu, a jednocześnie umożliwia instynktowną obsługę funkcji. Inteligentny czujnik dotykowy dodatkowo zapobiega przypadkowemu sterowaniu na skutek oddziaływania wody lub zabrudzeń.Wielofunkcyjna tarcza obrotowa zapewnia precyzyjne sterowanie ręczne posuwem i wrzecionem. Może ona również służyć jako pokrętło.

Uproszczona diagnostyka

W przypadku przepalenia bezpiecznika (czyli problemu z odpowiednio prostym rozwiązaniem) może on szybko zostać przesłonięty w tradycyjnym sterowaniu numerycznym przez kolejne alarmy, które wyzwala. Nie trzeba spędzać dużo czasu przy maszynie na dokopywaniu się do pierwotnej przyczyny, ponieważ C|one jasno wskazuje problem, ostatecznie skracając czas przestoju. Wskazuje pierwotne alarmy, nawet jeśli wywołały efekt domina.

Zarządzanie programami

Wśród zadań udoskonalonych w C|one jest zarządzanie programami. Można przeglądać historię programów i programy zapisane w obrabiarce.  Ostatnio używane programy są zapisane w historii, a dla danego stołu można zapisać do pięciu programów jako ulubione. Znaczniki czasu zmian w plikach są rejestrowane. Na ekranie można łatwo identyfikować pliki podprogramów i pliki programów głównych, a także foldery obrabianych przedmiotów, zależnie od potrzeb operatora. Można wybierać programy zależne od stołu i wyłączać je, a czynności te są rejestrowane w celu łatwego sprawdzenia.

Funkcje opcjonalne

Pomocnicze panele sterowania zostaną ostatecznie zastąpione przez tablety z ekranem 10.1″. Będą one wyposażone w bezpieczny system operacyjny Windows 10 IoT Enterprise, ten sam, który jest używany przez wiele urządzeń w punktach sprzedaży i bankomatach. Żywotność baterii tabletu wynosi do 8 godzin. Ekran pomocniczy eliminuje potrzebę biegania tam i z powrotem do panelu sterowania za każdym razem, gdy trzeba załadować narzędzie lub zwrócić się o pomoc do innego pracownika hali produkcyjnej.

Dalsze innowacje w drodze

Badane są dodatkowe funkcje do wdrożenia w C|one w najbliższej przyszłości. Na przykład zaawansowane zarządzanie narzędziami. Wszystko, co użytkownik będzie musiał wiedzieć o swoich narzędziach, będzie w jednym miejscu na C|one. Status narzędzia będzie pokazany za pomocą prostych ikon. Ten rodzaj monitorowania, znany jako „monitorowanie stanu”, pozwala użytkownikom na bieżąco śledzić to, co się dzieje, dzięki czemu wiedzą, co należy zrobić, zanim stanie się to problemem.

Ponadto użytkownicy będą mieli możliwość dostosowywania narzędzi widocznych w danym momencie w przejrzystym, nowoczesnym interfejsie zarządzania narzędziami, który dynamicznie prezentuje istotne informacje, takie jak ukrywanie i odkrywanie krawędzi tnących narzędzi. Narzędzia będzie można edytować, ładować, usuwać i tworzyć, a właściwości narzędzi są grupowane i mogą być dynamicznie ukrywane i odkrywane. Funkcje importu i eksportu danych narzędzi są obecnie testowane na tablecie pomocniczym, dzięki czemu użytkownicy będą mogli przenosić te dane z jednego urządzenia na drugie. Modernizacja jest kluczem do trwałego sukcesu w produkcji, a nowy panel sterowania C|one został zaprojektowany w celu dostosowania się do Internetu rzeczy i Przemysłu 4.0.

Aby uzyskać więcej informacji: www.sw-machines.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij