SECO/WARWICK dostarczy siódmy piec do Grupy HTA. Ten wiodący zakład obróbki cieplnej z Australii zamówił próżniowy piec do lutowania aluminium spełniający surowe wymagania w zakresie równomierności temperatury na poziomie ±3°C.

Grupa HTA współpracuje z klientami takimi jak: Boeing, Lockheed Martin, Northrup Grumman Corporation, Goodrich Actuation Systems (Wielka Brytania), Collins Aerospace Landing Systems, BAE Systems i Space X – ma określone oczekiwania, ponieważ jej klienci należą do wymagającej branży lotniczej.

Wymagający klient z grupy globalnych firm lotniczych

Od ponad 15 lat Grupa HTA zapewnia światowemu przemysłowi lotniczemu wysokiej jakości obróbkę cieplną. Producenci OEM i firmy zajmujące się łańcuchem dostaw, regularnie zwracają się do HTA w celu przetwarzania ogromnej różnorodności komponentów do samolotów, zarówno komercyjnych, jak i wojskowych. HTA ma akredytacje NADCAP i AS9100, co oznacza, że ​klienci firmy mogą być pewni jakości  oferowanych usług.

„Nasz zespół specjalistów doświadczonych w różnych rodzajach obróbki cieplnej ceni sobie współpracę z ekspertami i technologiami SECO/WARWICK. Oczekujemy rozwiązań najwyższej jakości ze względu na bardzo wysokie wymagania aplikacji lotniczych, z którymi pracujemy. SECO/WARWICK spełnia i przewyższa te  stawiane standardy, współpracuje też z podobnymi klientami, stąd nasze siódme zamówienie urządzenia Grupy. Doświadczenie SECO/WARWICK i  ogromna wiedza, pomagają nam dotrzymywać złożonych obietnic. To prawdziwe partnerstwo” – mówi Norm Tucker, dyrektor Grupy HTA.

Siódme urządzenie od SECO/WARWICK dołączy do dostarczonych wcześniej – 4 pieców próżniowych i 2 atmosferowych

HTA kupiła pierwszy piec SECO/WARWICK w 2007 roku. Od tego czasu zakupiono 4 piece dla zakładu w Brisbane i 2 dla zakładów w USA. Tym razem, jest to trzeci piec próżniowy do lutowania próżniowego części aluminiowych. Został on zaprojektowany z sześcioma strefami kontroli temperatury w celu spełnienia rygorystycznych wymagań dotyczących równomierności temperatury ±3°C, zgodnie ze standardem pirometrii AMS2750F. Wydajny system próżniowy będzie wyposażony w dużą pompę dyfuzyjną. Piec może pomieścić elementy o maksymalnych gabarytach 800 × 800 × 1600 mm (szer. × wys. × gł.). Ponadto piec będzie wyposażony w zewnętrzny system chłodzenia gazem, który przyspieszy proces i poprawi jakość części po lutowaniu. Piec VAB umożliwia lutowanie części aluminiowych w zastosowaniach, w których użycie topnika jest niedozwolone z powodu korozji. To zwykle części do zastosowań krytycznych.

Piec zapewnia wysoką próżnię i doskonałą równomierność temperatur, spełniającą wymagania klasy 1 według normy AMS2750F

„SECO/WARWICK od lat dostarcza wysokiej klasy rozwiązania w najbardziej wymagających zastosowaniach dla przemysłu lotniczego na całym świecie. Znamy wszystkie specyfikacje, normy i stale je podwyższamy, aby zapewnić naszym klientom najlepsze dostępne  – obecnie i na najbliższe lata – rozwiązania w zakresie obróbki cieplnej” – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes, Segment Pieców Próżniowych SECO/WARWICK.

„Nasze podstawowe wartości, takie jak bezpieczeństwo i stabilność, są kluczowe zwłaszcza w dostarczaniu wymagających technologii dla przemysłu lotniczego. Eliminujemy błędy ludzkie i maszynowe, pozostawiając bufory bezpieczeństwa i wykorzystując mobilny monitoring parametrów, systemy ostrzegawcze oraz pełną gamę zaawansowanych systemów konserwacji i diagnostyki. Dbamy o stabilność pracy, doskonalimy wiedzę i umiejętności pracowników by móc spełniać najwyższe wymagania klientów. Tak robimy od dziesięcioleci” – dodaje Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij