Firma Fronius rozszerza ofertę urządzeń TransSteel 3000 compact oraz TransSteel 4000 i 5000 o funkcję Puls, co oznacza w praktyce większą prędkość spawania grubszych materiałów.

 

Dodatkowo dzięki spawaniu łukiem pulsującym Trans Steel Puls ogranicza się powstawanie odprysków.

Tryb Puls umożliwia zastąpienie obszaru łuku globularnego, charakteryzującego się trudną kontrolą i małą stabilnością. Ograniczona on w ten sposób ilość powstających odprysków, zmniejszając liczbę poprawek nawet o 70%. Ponadto, w niektórych przypadkach łuk pulsujący umożliwia zwiększenie prędkości spawania nawet o 30 %.  

Sczepianie funkcją Puls i ograniczenie odkształceń

Znane już urządzenie TransSteel zostało wzbogacone o funkcję Puls, dzięki czemu procesy spawania stały się uniwersalne i umożliwiły spawaczowi wykonanie różnych zadań na najwyższym poziomie.  Funkcja spawania punktowego umożliwia równomierne rozmieszczanie spoin punktowych — to rozwiązanie  jest idealne do sczepiania elementów przed spawaniem. Spawanie przerywane zapewnia uzyskanie nie tylko łuskowatego wyglądu spoiny, ale  dzięki ograniczonej energii zmniejsza ryzyko odkształcenia materiału w przypadku cienkich blach.

Specjalne linie synergiczne zapewniają użytkownikowi idealną charakterystykę łuku spawalniczego. Uniwersalne linie „Steel” nadają się do większości prac spawalniczych. Linie Steel Root zostały opracowane do warstw graniowych dzięki zastosowaniu miękkiego i stabilnego łuku zwarciowego, umożliwią wypełnianie szczelin nawet o szerokich rowkach. Z kolei program spawania „Steel Dynamic” wytwarza szczególnie agresywny i skoncentrowany łuk spawalniczy, co pozwala uzyskać wysokie prędkości spawania i głębokie wtopienie. Jeżeli priorytetem jest ograniczenie odprysków i głębokie wtopienie  TransSteel Pulse posiadają idealne ustawienie: „Pulse Controlled Spray Arc”. W przypadku „SynchroPuls” moc spawania między dwoma punktami pracy zmienia się z częstotliwością maks. 5 Hz. Zmiana między wysokim i niskim prądem ułatwia spawanie w pozycjach przymusowych, w szczególności z pozycji dół do góry. W tym przypadku  jest również możliwe  uzyskanie dobrze odgazowanej, łuskowatej spoiny podczas spawania stopów aluminium. W przypadku spawania stopów aluminium w pozycji dół-góra z funkcją SynchroPlus mamy możliwość uzyskania dobrze odgazowanej, łuskowatej spoiny.

Trzy klasy mocy, dwa modele, jedno rozwiązanie

Obsługa urządzenie TransSteel jeszcze nigdy nie była tak prosta i intuicyjna. Wszystkie niezbędne parametry spawania można ustawić na przednim panelu. Urządzenie wyposażone jest również w  port USB, za którego pośrednictwem można zapisać dane dotyczące samego urządzenia, jaki i parametrów zastosowanych podczas spawania takich jak prąd, napięcie i prędkość podawania drutu. Aż trzy urządzenia z seri TranSteel zostały  wyposażone w najnowszą  funkcję Puls:   TransSteel 3000 Compact Pulse to urządzenie z możliwością wykorzystania wielu metod spawania, które obsługuje wszystkie trzy procesy spawania na jednakowo wysokim poziomie. Kompaktowy system nadaje się idealnie do różnorodnych zadań spawalniczych na placu budowy, w warsztacie lub podczas napraw w terenie. TransSteel 4000 Pulse i TransSteel 5000 Pulse dedykowane do cyklicznych prac spawalniczych lub produkcji małoseryjnej zapewnia jeszcze więcej opcji do wyboru i  większą prędkość spawania. 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij