W dniu 01.07.2020 r. Jörg Schmauder dołączył do zarządu firmy Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH. Stopniowo będzie przejmował obowiązki Reinera Friesa jako dyrektor zarządzający ds. dystrybucji i marketingu.

Po 20 latach w Grupie SW, Reiner Fries opuszcza firmę na własną prośbę pod koniec roku, aby skupić się na sprawach prywatnych. Jörg Schmauder, który ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i fachową wiedzę w branży obrabiarek, będzie czołowym członkiem Grupy SW o międzynarodowej renomie z oddziałami w Europie, Chinach i Ameryce Północnej.

Oprócz niego, w składzie trzyosobowego zarządu, będzie zasiadał Markus Schmolz (dyrektor handlowy) oraz Stefan Weber (dyrektor ds. produkcji i techniki), którzy pozostają na swoich stanowiskach, aby kontynuować skuteczną strategię rozwoju międzynarodowego. Firma pragnie podziękować Reinerowi Friesowi za jego wieloletnią, owocną pracę i liczy na zaangażowanie Jörga Schmaudera. Płynne przekazanie obowiązków pozwoli stworzyć warunki do dalszego, bardzo pozytywnego rozwoju firmy SW, jako jednego z wiodących producentów systemów produkcyjnych w Europie i na świecie.

Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH (SW) z siedzibą w Schramberg-Waldmössingen w Niemczech jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań dla zaawansowanych systemów obróbki metali dostosowanych do konkretnych detali. Jedną z jego głównych kompetencji są wysokowydajne wielowrzecionowe centra obróbkowe, z ponad 3000 zainstalowanymi u klientów na całym świecie w wielu różnych sektorach przemysłu. Aby móc zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania, firma stale rozwija nowe możliwości obróbki i optymalizuje istniejące techniki we własnym centrum technologicznym. SW oferuje również kompleksową ofertę konsultacji i usług. Grupa SW, zatrudniająca obecnie około 1100 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 300 milionów euro w 2019 roku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij