Krajowy lider w produkcji rur do przesyłu mediów rozbudowuje swoje portfolio. Dzięki wykorzystaniu potencjału technicznego linii Bender asortyment giełdowej spółki został uzupełniony o rury spiralnie spawane o średnicy 711x17,5 mm.

Dzięki temu Grupa Kapitałowa FERRUM będzie mogła jeszcze efektywniej wykorzystywać swój potencjał technologiczny, posiadając w swojej ofercie rury, które mogą być wytworzone wąskie grono producentów na świecie. Tym samym jest to ostatni element zamykający produktowo kompetencje FERRUM wobec Gaz-System S.A.

- Z ogromną satysfakcją oraz odpowiedzialnością mogę poinformować, że po wielogodzinnych próbach na linii Bender wyprodukowaliśmy bardzo trudną i wymagającą średnicę, jaką jest 711x17,5 w gatunku L485. Rury zostały pozytywnie ocenione przez dwie niezależne jednostki inspekcyjne: BV (Bureau Veritas) oraz TÜV. Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż niewielu producentów na świecie może się tym pochwalić. Oczywiście grubość materiału jest w tolerancji dodatniej, co stanowi dodatkowe utrudnienie dla producenta. To dla naszej Spółki niewątpliwy krok w przód. Tym samym jesteśmy w stanie sprostać dostawom wszystkich rodzajów rur o tej średnicy zamawianych przez Gaz-System na potrzeby nowych inwestycji, a w planach mamy podobną próbę i pokrycie całości zapotrzebowania dla średnicy DN1000 – zapowiada Krzysztof Kasprzycki, Prezes FERRUM S.A.

Rozbudowa portfolio produktowego wpisuje się w strategię rozwoju Grupy FERRUM, której jednym z filarów jest pełne wykorzystanie potencjału produkcyjnego,.

Dzięki rozszerzeniu naszego asortymentu i zdolności produkcyjnych możemy umocnić naszą pozycję na rynku UE i poza jej granicami. Dzięki zbudowaniu referencji możemy sukcesywnie zwiększać swój udział w międzynarodowych przetargach, a także być wiodącym podmiotem w projektach strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, czego zresztą w ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami – uważa Krzysztof Kasprzycki.

W bieżącym kwartale Spółka poinformowała o podpisaniu dwóch umów z Gaz-System S.A. o równowartości blisko 150 mln zł netto na dostawy izolowanych rur stalowych dla zadań towarzyszących gazociągom Baltic Pipe Lot C oraz Baltic Pipe Lot D. W lipcu br. konsorcjum Grupy FERRUM (lider) oraz Izostal S.A. podpisało natomiast umowę z PERN o wartości ok. 34,3 mln zł netto na budowę gazociągu produktowego Boronów – Trzebinia.

W I kw. 2020 r. Grupa Kapitałowa FERRUM wypracowała 141,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (+32% r/r), skonsolidowana EBITDA zwiększyła się o 37% do kwoty 5,4 mln zł, a skonsolidowany EBIT wzrósł o 340% do kwoty 1,8 mln zł.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij