Nowy robot HD-1500 charakteryzuje się dużą ładownością do 1500 kg, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnych zakładów również w kontekście nowych wymagań dotyczących zachowania społecznego dystansu.

Firma OMRON zapowiedziała wprowadzenie na rynek modelu HD-1500, najmocniejszego i najnowszego modelu w serii robotów mobilnych firmy. Nowy robot HD-1500 charakteryzuje się dużą ładownością do 1500 kg. Jest to idealne rozwiązanie dla współczesnych zakładów, w których autonomiczne rozwiązania do przenoszenia materiałów muszą sprostać bardziej wymagającym zadaniom z zakresu automatyki przemysłowej, a także spełniać nowe wymagania dotyczące zachowania dystansu społecznego związane z pandemią wirusa Covid-19.

Ładowność robota HD-1500 wynosząca 1500 kg umożliwia przewożenie części motoryzacyjnych takich jak podwozie samochodu czy wielkogabarytowych produktów o rozmiarze palety – ładunków, które zazwyczaj są przenoszone za pomocą wózków widłowych. Roboty mobilne OMRON wraz z premierowym modelem HD-1500 oraz modelami LD-60/90 i LD-250 stanowią spójną ofertę urządzeń umożliwiających transport różnych przedmiotów – od części przez produkty w procesie produkcyjnym i produkty gotowe po ciężkie materiały.

Oprogramowanie Fleet Manager firmy OMRON jako pierwsze w branży zapewnia wydajne przenoszenie materiałów w fabrykach, umożliwiając sterowanie nawet 100 robotami mobilnymi o różnych rozmiarach, konfiguracjach i ładowności w ramach jednego systemu, co pozwala zautomatyzować ich złożone zastosowania w transporcie i logistyce materiałów. Roboty mogą automatycznie wyznaczyć najlepszą trasę, a jednocześnie bezpiecznie współpracować z ludźmi i omijać przeszkody bez użycia magnetycznych taśm podłogowych ani innych wskazówek fizycznych. Akumulator robota HD-1500 ładuje się zaledwie 36 minut i może pracować na jednym pełnym ładowaniu przy pełnym obciążeniu przez całą zmianę, co ogranicza czas przestoju.

Logistyka oraz transport produktów i materiałów na terenie zakładu i w magazynie są prawdziwym problemem dla wielu firm ze względu na częstotliwość i monotonię tych procesów, dodatkowo utrudnionych przez konieczność przestrzegania wymogów dotyczących dystansu społecznego. Robot mobilny OMRON HD-1500 może pomóc im w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ jest zdolny pracować przez 24 godziny na dobę – niestrudzenie, punktualnie i bezpiecznie wśród ludzi – mówi Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc.

Najważniejsze cechy robota HD-1500:

Większa ładowność i solidność konstrukcji:w zakładach produkcyjnych model HD-1500 może przenosić ładunki o rozmiarze palety, co ogranicza potrzebę używania wózka widłowego. Dzięki solidnym metalowym obudowom robot HD-1500 jest wytrzymały i odporny na silne przypadkowe uderzenia z zewnątrz.

Szybszy zwrot z inwestycji: model HD-1500 umożliwia automatyzację złożonych i niebezpiecznych zadań. Organizacje mogą dzięki niemu ograniczyć korzystanie z wózków widłowych i bezpiecznie transportować duże palety zawierające gotowe towary, wielkogabarytowe opakowania dla branży spożywczej i towarowej oraz części samochodowe. Pozwala to pracownikom skupić się na bardziej istotnych zadaniach, co umożliwia klientom załadunek większej ilości materiałów, zmniejszenie liczby przejazdów z cięższymi partiami i zwiększenie zwrotu z inwestycji. Dzięki robotowi HD-1500 klienci mogą osiągnąć więcej przy użyciu mniejszej liczby sprzętu.

Możliwość indywidualnej konfiguracji floty: floty urządzeń mobilnych mimo większego zróżnicowania nadal mogą być kontrolowane za pomocą tego samego systemu. Oprogramowanie Fleet Manager firmy OMRON umożliwia wydajne sterowanie różnorodną flotą złożoną z nawet 100 robotów mobilnych, w tym HD-1500, przy użyciu jednego systemu. Dzięki zoptymalizowanemu zarządzaniu ruchem, zarządzaniu akumulatorem i wyznaczaniu tras pojazdów klienci mogą dodawać roboty HD-1500 do swoich flot bez obaw o bezpieczeństwo, kompatybilność i wydajność.

Funkcje dodatkowe:

  • Czas ładowania akumulatora wynosi 36 minut, co zapewnia większą wydajność i ogranicza czas przestoju.

  • Lasery do wykrywania zagrożeń w zakresie 360° zapewniają natychmiastową lokalizację źródeł niebezpieczeństwa.

  • Doskonała nawigacja, którą umożliwiają adaptacyjne strefy bezpieczeństwa technologii LiDAR.

  • Ulepszona technologia CAPS zapewnia większą dokładność i powtarzalność dokowania.

  • Funkcja Fleet Simulator umożliwia symulację do 10 robotów w maksymalnie trzech oddzielnych flotach.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij