Konsorcjum Grupy FERRUM (lider) oraz Izostal S.A. podpisało umowę z PERN na budowę gazociągu produktowego Boronów – Trzebinia. Wartość kontraktu wynosi ok. 34,33 mln zł netto (w tym wartość dostaw obligatoryjnych 31,32 mln zł netto).

 

Umowa pt.: „Dostarczenie i przechowanie fabrycznie nowych rur i łuków na potrzeby realizacji budowy rurociągu produktowego relacji Boronów – Trzebinia” przewiduje realizację dostaw do marca 2021 roku.

To kolejny duży kontrakt zawarty przez FERRRUM w ostatnim czasie.
W lipcu Spółka podpisała umowę częściową z Gaz-Systemem o równowartości blisko 98 mln zł brutto na dostawy izolowanych rur stalowych dla zadań towarzyszących gazociągowi Baltic Pipe Lot C. W ubiegłym tygodniu nasza oferta o równowartości ok. 88,6 mln zł (brutto) okazała się najkorzystniejsza w postępowaniu dla zadań towarzyszących gazociągowi Baltic Pipe Lot D. Sukces w publicznych przetargach, o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, to niezbity dowód silnej pozycji rynkowej FERRUM  – podkreśla Krzysztof Kasprzycki, prezes FERRUM S.A.

Budowa rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia to strategiczna inwestycja w polskim sektorze naftowym. Instalacja umożliwi efektywniejszą kosztowo i bezpieczniejszą dystrybucję paliw na terenach Polski południowej. Projekt zakłada budowę rurociągu produktowego o długości ok. 97 km relacji Boronów – Trzebinia, przebiegającego przez tereny województwa śląskiego i małopolskiego.

W I kw. 2020 r. Grupa Kapitałowa FERRUM wypracowała 141,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (+32% r/r), skonsolidowana EBITDA zwiększyła się o 37% do kwoty 5,4 mln zł, a  skonsolidowany EBIT wzrósł  o 340% do kwoty 1,8 mln zł.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij