Topowy piec próżniowy Vector® z chłodzeniem gazowym od SECO/WARWICK będzie używany przez kolejną hartownię usługową. Tym razem komercyjna Hartownia Kuczma skorzysta z tego nowoczesnego, jednokomorowego pieca próżniowego.

Vector, jest najczęściej wybieraną technologią próżniową obróbki cieplnej przez hartownie usługowe z całego świata. Ten piec próżniowy jest bardzo wydajnym i uniwersalnym urządzeniem stosowanym w szerokim wachlarzu materiałów i stopów metali. Używany jest do wielu procesów obróbki cieplnej w tym; hartowania i odpuszczania gazowego, wyżarzania, lutowania, odgazowywania. Ten model Vectora, piec próżniowy z chłodzeniem gazowym pod ciśnieniem 1,5 bar, znacząco zwiększy wydajność Hartowni Kuczma oraz zapewni możliwość obróbki większych gabarytowo części, bo nawet tych o wielkości 600x600x900 mm.

To pierwszy piec marki SECO/WARWICK w Hartowni Kuczma, natomiast kolejne urządzenie dla hartowni w Polsce. Hartownie na całym świcie, również w Polsce, wybierają rozwiązania SECO/WARWICK z wielu powodów – najważniejsze z nich to: wszechstronność, niezawodność i precyzja rozwiązania.

Vector – idealny dla hartowni

„Technologia Vector obok CMe, to jedno z dwóch najbardziej poszukiwanych rozwiązań obróbki cieplnej dla hartowni usługowych na całym świecie. Wspólnym mianownikiem obu rozwiązań jest wszechstronność technologiczna i elastyczność operacyjna, które wyróżniają rozwiązania SECO/WARWICK.” – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK.

Wybór technologii SECO/WARWICK przez tak doświadczoną rodzimą firmę jak Hartownia Kuczma to doskonała rekomendacja rynkowa, kolejna w Polsce, dziesiętna w Europie a setna w świecie. Hartownie komercyjne należą do jednych z bardziej wymagających branż, bowiem ich potrzeby są bardzo wszechstronne, a procesy muszą być zoptymalizowane.

„Hartownia Kuczma specjalizuje się głównie w hartowaniu próżniowych w gazie, oleju oraz azotowaniem gazowym elementów form wtryskowych, tłoczników. Ma długoletnie doświadczenie, chce by oferować usługi na najwyższym poziomie a czas realizacji by był możliwie krótki. Są wspólne mianowniki także naszego partnera technologicznego, którego znam osobiście jeszcze z czasów Etermy. Standardy nie zmieniły się i w SECO/WARWICK, i w Kartowni Kuczma. Stawiamy sobie i wybranych technologiom wysokie wymagania, rozwiązanie Vector je spełnia. Piec SECO/WARWICK ma z jednej strony zwiększyć możliwości obróbki większych elementów, podnieść wydajność obróbki mniejszych, a z drugiej także pozwolić na chłodzenie kierunkowe na boki lub góra/dół. – mówi Jerzy Kuczma, właściciel Hartowni Kuczma.

Rozwiązanie szyte na miarę

Najważniejsze cechy pieca dla Hartowni komercyjnej Kuczma to; duża przestrzeń robocza komory pieca 600x600x900 (mm) pozwalająca na obróbkę większych gabarytowo elementów, zwiększająca wydajność oraz wszechstronność obróbki szerokiego wachlarza stali. Rozwiązaniem szczególnym, szytym na miarę, zastosowanym w tym piecu jest chłodzenie kierunkowe pozwalające na chłodzenie zarówno na boki jak i góra/dół.

Przedmiotowy Vector ma unikalną funkcję chłodzenia kierunkowego – umożliwiającą optymalny dobór systemu gazowego chłodzenia do konfiguracji wsadu. Z każdym rokiem klienci z różnych sektorów przemysłu oczekują coraz wyższej niezawodności, wydajności oraz lepszych wyników obróbki cieplnej. Linia pieców próżniowych Vector® Grupy SECO/WARWICK to odpowiedź na te oczekiwania. Szeroki wachlarz stosowanych procesów w konfiguracji pieców jednokomorowych, to gwarancja najwyższej jakości obróbki cieplnej. Jakość gwarantuje nie tylko wysokiej klasy technologia, ale i kompetentny, doświadczony zespół po stronie klienta.

Hartownia Kuczma

Hartownia – Kuczma jest firmą usługową, została odkupiona 2013 r. od Zelnar sp. z o.o. a wcześniej należała do narzędziowni Zelmer. Zajmuje się głównie hartowaniem próżniowym w gazie lub w oleju oraz azotowaniem gazowym, elementów form wtryskowych, tłoczników i innych. Hartownia wykonuje również nawęglanie i ulepszanie w atmosferze ochronnej endotermicznej, odprężanie czyste w atmosferze azotu. Firma posiada długoletnie doświadczenie oraz potrzebny park maszynowy, aby zapewnić usługi na najwyższym poziomie, przy krótkim czasie realizacji. Firma jest w trakcie uruchamiania hartowni indukcyjnych.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij