Specjalista w branży gazów przemysłowych zakończył przejęcia podmiotów od Air Liquide w Czechach i na Słowacji

Z dniem 4 maja 2020 r. Messer przejął podmioty należące do Air Liquide w Czechach i na Słowacji. Nabyte aktywa obejmują łącznie cztery zakłady produkujące gazy techniczne, takie jak tlen i azot oraz napełnialnię gazów w butlach. Prawie rok temu Messer wraz z CVC przejął większość działalności gazowej Linde AG w Ameryce Północnej, a także wyodrębnioną część biznesu gazowego Linde i Praxair w Ameryce Południowej. Obecnie, ta największa na świecie rodzinna firma z branży gazów przemysłowych rozszerza swój rynek w Europie.

Messer zamierza działać szybko, aby w pełni zintegrować oba podmioty oraz 53 wykwalifikowanych pracowników w spółkach w Czechach i na Słowacji. „Ta inwestycja nie tylko umacnia naszą pozycję w Europie; podkreśla również nasze zaangażowanie w zorientowanie na klienta i niezawodną obsługę”, wyjaśnia Stefan Messer, właściciel i dyrektor generalny Messer Group GmbH. Rodzinne przedsiębiorstwo działa na Słowacji i w Czechach od 1991 roku. Aktualnie spółka posiada na Słowacji trzy napełnialnie gazów w butlach, zakład produkujący wodór i trzy instalacje on-site, natomiast w Czechach – instalację on-site, dwie napełnialnie gazów w butlach, zakład produkujący gazy powietrzne, acetylenownię oraz rurociąg gazowy przeznaczony do bezpośredniego zaopatrywania klienta w gaz.

Messer – Gases for Life

Firma Messer założona w 1898 roku jest dziś największym na świecie, zarządzanym przez właścicieli, specjalistą w zakresie gazów technicznych, medycznych i specjalnych. Pod marką ‘Messer - Gases for Life’ firma oferuje produkty i usługi w Europie, Azji i obu Amerykach. Międzynarodowe działania są prowadzone z Bad Soden pod Frankfurtem nad Menem. Stefan Messer, właściciel i Dyrektor Generalny Messer Group GmbH, współpracuje z ponad 11.000* pracowników na całym świecie, zgodnie z określonymi zasadami: są to orientacja na klienta i pracownika, odpowiedzialne zachowanie, odpowiedzialność korporacyjna, doskonałość oraz zaufanie i szacunek. Messer Group GmbH wygenerowała w 2019 roku skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 2,8 miliarda EUR.

* Suma Messer Group i Messer Industries, w tym 100% inwestycji kapitałowej w Messer Industries od 1 marca 2019 r.

http://www.messergroup.com

http://www.gasesforlife.de


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij