Autorski program zainicjowany przez specjalistów i doradców technicznych firmy FANUC Polska.

Niespodziewany wybuch pandemii COVID-19 przyniósł szereg trudności ograniczających możliwości wykonywania pracy oraz prowadzenia biznesu. Wielu przedsiębiorców i menadżerów staje przed koniecznością wdrożenia rozwiązań, które pozwolą przetrwać trudny czas i zapewnić przyszłość produkcji. Rośnie zainteresowanie automatyzacją i robotyzacją produkcji. Wychodząc naprzeciw potrzebom, FANUC uruchamia bezpłatny cykl webinarów, które wesprą polskie firmy w dostępie do informacji na temat praktycznych i technicznych aspektów zastosowania robotów oraz robomaszyn w przemyśle.

Otwarty dostęp do wiedzy ekspertów

W ramach cyklu webinarów, skierowanego zarówno do obecnych, jak i nowych klientów, specjaliści firmy FANUC Polska będą niezobowiązująco i bezpłatnie dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu zastosowania robotów przemysłowych i robomaszyn CNC w wybranych procesach produkcji przemysłowej.

Dwa nurty tematyczne – roboty i robomaszyny

Program cyklu został zaplanowany z myślą o dostarczeniu szerokiego wachlarza użytecznych informacji odbiorcom o zróżnicowanym stopniu wiedzy w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej. W webinarach nie zabraknie ogólnych prezentacji wprowadzających w wybrane zagadnienia takie jak np. systemy wizyjne (iRVision), systemy bezpieczeństwa (DCS), lasery w robotyce, czy też nowe generacje kontrolerów FANUC, jak również spotkań nastawionych na pogłębienie wybranych tematów.  

Z myślą o uczestnikach bardziej zaawansowanych przygotowane zostały materiały dotyczące m.in. projektowania stanowisk zrobotyzowanych przy użyciu języka KAREL lub oprogramowania symulacyjnego FANUC ROBOGUIDE; tworzenia zaawansowanych stanowisk zrobotyzowanych np. do realizacji wymagających procesów spawania; wyposażania robotów w wybrane funkcje ułatwiające realizację zadań procesowych jak np. FANUC iRPickTool, która sprawia, że roboty potrafią identyfikować i pobierać obiekty z poruszającej się taśmy produkcyjnej. 

Osoby zainteresowane poszerzaniem wiedzy w zakresie obrabiarek CNC będą mogły wziąć udział w webinarach dotyczących najnowszej linii obrabiarek ROBODRILL. W ich programie zaplanowano m.in. przegląd opcji softwarowych zwiększających produktywność oraz prezentację oprogramowania FANUC MTLinki, które umożliwia zdalny nadzór nad maszynami w czasie rzeczywistym i optymalizowanie parametrów procesów obróbczych, w celu efektywnej realizacji zamierzonych celów produkcyjnych.

Innowacje i rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Istotną częścią rozwoju nowoczesnych rozwiązań firmy FANUC są potrzeby i wymagania Przemysłu 4.0, dlatego część webinarów zostanie poświęcona nowym generacjom robotów współpracujących (CR/CRX) oraz narzędziom umożliwiającym efektywne zarządzanie złożonymi łańcuchami produkcyjnymi. W ramach tych prezentacji będzie można poznać szczegóły dotyczące możliwości zdalnego zarządzania i nadzorowania produkcji oraz prowadzenia diagnostyki prewencyjnej (FIELD/ZDT), wydłużającej żywotność parków maszynowych przy znaczącym ograniczeniu kosztów serwisu.

Niewielkie wymagania sprzętowe i czasowe

Webinary FANUC będą miały formę wirtualnych spotkań na żywo, realizowanych w oparciu o platformę Cisco WebEx. Do aktywnego uczestnictwa w webinarze oprócz komputera, smartfona lub tableta połączonego z internetem potrzebny jest tylko czas, który należy zarezerwować na spotkanie, a także otwartość na interakcję z ekspertami. Na realizację każdego z webinarów organizator przewiduje ok. 1,5 godziny.

Wszyscy uczestnicy, którzy zgłoszą chęć udziału w wybranym spotkaniu (zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia poprzedzającego termin spotkania poprzez formularz www.fanucpolska.pl/webinary lub pisząc na adres webinar@fanuc.pl) otrzymają link umożliwiający dostęp do wirtualnej sali szkoleniowej FANUC, a po zakończeniu webinara link do nagrania ze spotkania.

Zakres tematyczny poszczególnych webinarów oraz proponowane terminy ich przeprowadzenia można znaleźć na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym FANUC Polska.

FANUC

FANUC (Fuji Automatic Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot.

Firma FANUC Polska Sp. z o.o. istnieje od 2007r. Od momentu powstania polski oddział producenta oferuje krajowym przedsiębiorcom, w tym producentom zrobotyzowanych aplikacji, dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji. Na pełne wsparcie polskich inżynierów mogą oni liczyć
w zakresie szkoleń, serwisu oraz przeglądów okresowych. FANUC Polska Sp. z o.o. zatrudnia obecnie ponad 60 pracowników.

FANUC Polska Sp. z o.o.                                

ul. Tadeusza Wendy 2

52-407 Wrocław

Tel: +480717766160

Fax: +48 717766169

e-mail: sales@fanuc.pl

www.fanuc.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij