Zakłady firmy Hydro w Chrzanowie i Trzciance spełniają wymagania świadectwa Performance Standard ASI – certyfikacji potwierdzającej odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej.

Certyfikacja przyznana przez Aluminium Stewardship Initiative (ASI) obejmuje procesy wyciskania i produkcji wyrobów aluminiowych w obydwu zakładach.

- Sukces, jaki zawdzięczamy zaangażowaniu pracowników obydwu fabryk, ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż przekłada się bezpośrednio na interes naszych klientów poszukujących nie tylko zrównoważonych materiałów w postaci aluminium, lecz także partnerów podzielających ich własne wartości biznesowe – mówi Mauro Spizzo, Wice Prezydent Regionu Wschodniego Hydro Extrusion odpowiedzialny za działalność firmy w Polsce.

Zakłady Hydro w Polsce zajmują się produkcją i sprzedażą wyciskanych profili aluminiowych, a także obróbką powierzchni oraz innymi procesami umożliwiającymi przekształcanie gotowych produktów w rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb klientów z sektora transportu, motoryzacji oraz budownictwa ogólnego i inżynieryjnego.

Zakład produkcyjny w Chrzanowie zatrudnia około 250 osób, zaś załoga fabryki w Trzciance liczy obecnie około 700 pracowników. Firma Hydro łącznie zatrudnia w Polsce ponad 1400 osób.

Dobre wieści dla klientów

- Chciałbym serdecznie pogratulować naszemu zespołowi w Polsce świetnie wykonanego zadania. Zdecydowaliśmy się dostosować wszystkie wewnętrzne procesy do wymagań certyfikacji ASI, ponieważ prowadzenie biznesu w sposób uczciwy i zrównoważony stanowi jedną z kluczowych wartości naszej firmy – podkreśla Egil Hogna, Wiceprezes Hydro stojący na czele dywizji Extruded Solutions.

Extruded Solutions to największa dywizja biznesowa Hydro, zatrudniająca 22 000 pracowników w 40 krajach, która dostarcza dopasowane komponenty i rozwiązania bazujące na profilach aluminiowych dla wszystkich gałęzi przemysłu – od sektora motoryzacyjnego i transportu publicznego, poprzez branżę budowlano-konstrukcyjną, aż po przemysł elektroniczny, stoczniowy oraz branżę offshore.

Ten dział biznesowy firmy obsługuje ponad 30 tysięcy klientów na całym świecie.

O Hydro

Hydro jest światowym liderem dostarczającym rozwiązania aluminiowe. Zatrudniając 35 tysięcy pracowników w ponad 40 krajach, Hydro łączy lokalną wiedzę techniczną z międzynarodowym zasięgiem oraz niezrównanymi możliwościami w zakresie badań i rozwoju. Oprócz produkcji pierwotnego aluminium, produktów walcowanych i wyciskanych oraz recyklingu, Hydro wydobywa boksyty, rafinuje tlenek glinu, a także wytwarza własną energię, dzięki czemu jest jedyną na świecie firmą o globalnym zasięgu obsługującą pełny cykl życia aluminium. Siedziba firmy mieści się w Norwegii.

O ASI

Aluminium Stewardship Initiative (ASI) to zrzeszająca wiele grup interesów, międzynarodowa organizacja non-profit, która wyznacza standardy oraz prowadzi procesy certyfikacyjne w sektorze aluminium. Jej działalność obejmuje pełny łańcuch wartości, od zrównoważonego pozyskiwania surowców poprzez odpowiedzialną produkcję aż po dobre praktyki w obszarze zarządzania produktem. W tym celu w grudniu 2017 roku ASI ustanowiła świadectwa Performance Standard oraz Chain of Custody Standard, które przyznawane są firmom i instytucjom spełniającym odpowiednie standardy.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij