Na targach STOM w Kielcach Valk Welding prezentuje zrobotyzowany system spawalniczy, bazujący na konstrukcji ramy typu E, dzięki której możemy zaoszczędzić wiele powierzchni użytkowej na hali produkcyjnej.

Koncepcja tego stanowiska oparta jest na samonośnej, sztywnej ramie, na której zamocowane jest torowisko razem z robotem, obrotniki i przeciwłożyska. Kompletne stanowisko może być bardzo łatwo przenoszone z miejsca na miejsce – bez konieczności korekty wcześniej wykonanych programów spawania. Po przeniesieniu całego systemu w nowe miejsce, możemy ruszyć z produkcją od zaraz.

30% mniej zajętego miejsca na hali produkcyjnej

Koncepcja oparta na konfiguracji E-ramy jest bardzo udana i jej produkcja cały czas rośnie. Z uwagi na fakt, że w tym układzie stacje robocze są ustawione obok siebie, po jednej stronie torowiska, są one dostępne tylko z jednej strony, co znacznie ułatwia pracę operatorowi – eliminując ilość wykonywanych przez niego ruchów przy przejściu z jednej stacji roboczej do drugiej. Co więcej, koncepcja ta pozwala zaoszczędzić miejsce na hali produkcyjnej. W porównaniu z systemem bazującym na koncepcji stołu obrotowego, lub tradycyjną H-ramą, E-rama wymaga o 30% mniej miejsca powierzchni użytkowej hali produkcyjnej.

Robot spawalniczy porusza się po torowisku

Robot spawalniczy porusza się po torowisku, wzdłuż stacji roboczych. Dzięki takiej możliwości,  dostępność robota do spawanego elementu jest idealna, przez co mamy znacznie ułatwiony proces programowania, oraz możemy też skrócić cykl produkcyjny.

Równie ważnym czynnikiem jest to, że dzięki ruchowi wzdłużnemu robota po torowisku, może on być zawsze tak zaprogramowany, aby znajdował się w najdogodniejszej pozycji do spawania produkowanego elementu, co pozwala na uzyskanie najwyższej jakości spawania.

Zalety systemu bazującego na ramie typu E.

- Oszczędność miejsca / wymagana mniejsza powierzchnia użytkowa hali produkcyjnej

- Kilka miejsc załadunku/rozładunku stacji roboczych - robot spawalniczy może kontynuować spawanie, podczas gdy produkt jest wymieniany na drugiej (lub trzeciej) stacji roboczej.

- Podczas wyłączenia z produkcji jednej stacji roboczej (w przypadku zmiany oprzyrządowania lub wykonywanego serwisu), możemy cały czas kontynuować produkcję na drugiej stacji roboczej (co jest niemożliwe w przypadku systemu ze stołem obrotowym)

- Optymalna dostępność robota do spawanego elementu

- Możliwość relokacji kompletnego systemu bez konieczności korygowania istniejących programów


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij