Obróbka cieplna aluminium i lutowanie aluminium w atmosferze ochronnej (CAB) to jedna ze specjalizacji Grupy SECO/WARWICK, ale i procesy, po które w 2019 roku najczęściej sięgał przemysł motoryzacyjny.

Dedykowane rozwiązania SECO/WARWICK, tj. technologia CAB do lutowania chłodnic baterii dla samochodów elektrycznych, czy rewolucyjny Vortex® - do wyżarzania zwojów aluminiowych - były  tymi najczęściej wybieranymi przez światowych producentów z najbardziej wymagających przemysłów.

Ameryka wybiera rozwiązania in-house

Coraz więcej firm, szukając sposobów na obniżenie kosztów, rezygnuje ze zlecenia procesów produkcyjnych na zewnątrz. Urządzenia dostarczone przez SECO/WARWICK pozwalają klientom na samodzielne lutowanie wymienników ciepła (in-house), a tym samym na pewniejsze zarządzanie harmonogramem produkcji i kontrolę jakości. Amerykański rynek najczęściej wybierał piec CAB typu Active Only®, który odpowiadał na powyższe potrzeby. Urządzenie to pozwala na lutowanie różnych wymienników (radiatory, nagrzewnice, skraplacze, kondensery, chłodnice oleju, chłodnice powietrza dolotowego) bez wprowadzania zmian w sterowaniu linią.

Produkty motoryzacyjnej przyszłości

Długoletnie doświadczenie SECO/WARWICK w zakresie takich technologii jak lutowanie w atmosferach ochronnych jest wykorzystywane do produkcji nowatorskich produktów jak na przykład chłodnic baterii samochodowych. Dynamiczny rozwój branży pojazdów elektrycznych i hybrydowych (HEV i EV) pokazuje, że baterie te są produktem przyszłości. Jak mówi Piotr Skarbiński, VP Segmentu Aluminium i CAB w SECO/WARWICK: „W 2019 roku nawiązaliśmy biznesową relację z jednym z głównych producentów samochodów elektrycznych. Serie testów lutowania, przeprowadzone m. in. w centrum badawczym SECO/WARWICK, pokazały, że oferowane technologie lutowania chłodnic baterii samochodowych w pełni odpowiadają potrzebom klienta. Pierwsze zamówione urządzenie zostanie dostarczone na rynek azjatycki, w perspektywie mamy współpracę dla kilku projektów na całym świecie.”

Flagowe produkty dla flagowych przemysłów

Ubiegły rok należał, pod wieloma względami, do przemysłu lotniczego. Ta gałąź światowej gospodarki wybierała piece do wyżarzania i starzenia profili ze stopów twardych. Jak dopowiada P. Skarbiński: „Nasz długoletni klient i partner z tej branży zakupił 6 pieców do starzenia i wyżarzania profili aluminiowych - wszystkie produkcji SECO/WARWICK.”

Inny flagowy produkt tego segmentu działalności Grupy, to piec Vortex® z komorą chłodzenia przeznaczony do wyżarzania zwojów taśm aluminiowych. Po tę to opatentowaną technologię sięgają producenci szukających alternatywnych i bardziej wydajnych ekonomicznie systemów. Zależnie od wymagań dostępne są jednozwojowe piece modułowe, lub wielostrefowe ze ścisłą kontrolą stref.

Lata doświadczeń kluczem do sukcesu

Od dziesięcioleci SECO/WARWICK odgrywa kluczową rolę w rozwoju i wprowadzaniu innowacji w systemach CAB, ma też swój wkład w rozwój technologiczny motoryzacji i przemysłu aluminiowego. SECO/WARWICK jest uznaną firmą rozwijającą technologię lutowania twardego CAB i jest jednym z najbardziej doświadczonych dostawców tych technologii.

Spółka jest uznanym na świecie liderem w dziedzinie sprzętu do topienia i obróbki cieplnej aluminium z setkami bardzo wydajnych systemów zainstalowanych na całym świecie, wspierającymi produkcję i przetwórstwo aluminium.

„Współpraca i indywidualne podejście do klienta pozwala nam szybko zidentyfikować obszary, w których proces można usprawnić. Dzięki temu dostarczamy rozwiązania szyte na miarę, które podnoszą wartość konkretnych procesów produkcyjnych” – puentuje P. Skarbiński.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij