Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający poszukujący nowych opcji zakupowych – to od lat najważniejsze czynniki wpływające na sukces oraz rozwój Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.

1 3 października 2019, Centrum Targowo - Konferencyjne Expo Silesia, Sosnowiec

Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający poszukujący nowych opcji zakupowych – to od lat najważniejsze czynniki wpływające na sukces orazrozwój Międzynarodowych Targów  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.

Obecność specjalistów oraz wysoki wskaźnik zamówień realizowanych w wyniku spotkań na targach sprawia, że marka TOOLEX jest rozpoznawalna i ceniona w Polsce i na rynkach zagranicznych. Edycja 2019 jest imponująca: w Expo Silesia zaprezentuje się ponad 500 Wystawców i Współwystawców z 13 krajów z propozycją branżowych rozwiązań niemal 600 światowych marek.

Dwunasta już edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, została objęta Patronatem przez liczne branżowe i rządowe instytucje, które od lat wspierają targi merytorycznie. Udział w wydarzeniu biorą także liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego. Targi TOOLEX to także okazja do obserwacji ponad 450 maszyn w ruchu i nowości z branży na 15 tysiącach metrów kwadratowych, a najlepsze produkty ponownie będą walczyć w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia.

Wśród prezentowanych nowości znajdą się m.in. centra obróbkowe CNC, pionowe, poziome i centra 5-osiowe, przecinarki taśmowe i tarczowe, a także frezy, płytki do toczenia i ściernice. Nie zabraknie zintegrowanych rozwiązań produkcyjnych opartych na drukowaniu 3D, oprogramowania wspierającego procesy obróbki, systemów do precyzyjnego pomiaru i analizy powierzchni, czy znakowania laserowego. Z myślą o rozwiązaniach dedykowanych Przemysłowi 4.0 zaprezentowana zostanie centralna platforma komunikacyjna do zdalnych usług serwisowych, czyli wbudowany w maszynie system, który pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie obrabiarkami przez użytkownika.

Wzorem ubiegłych edycji, równolegle odbywają się również Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo, którym towarzyszy Środowiskowe Seminarium Tribologów, organizowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. To potrzeby rynku sygnalizują konieczność stosowania udoskonalanych produktów o najwyższych parametrach, dlatego uczestnicy XXXX seminarium będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie zastosowanie mają środki smarne w infrastrukturze kolejowej oraz jakie są możliwości smarowania w transporcie szynowym. W zakres nowości targów OILexpo wpisują się nowe systemy chłodzenia oraz innowacyjna wodorozcieńczalna ciecz obróbcza, stworzona na bazie roślinnej, wolna od olejów i emulgatorów, która zapewnia ochronę maszyn i operatorów

Zakres branżowy targów został wzbogacony o dwa salony tematyczne - TOOLEX dla Automotive - Salon Automatyzacji dla Automotive oraz Przemysł w Ruchu - Salon Łożysk i Elementów Napędowych. Poszerzenie targów TOOLEX właśnie o te sektory sprawi, że ich rola profesjonalnej platformy wymiany informacji, doświadczeń i opinii nabierze jeszcze większego znaczenia dla branży i zapewni naszym Wystawcom nie tylko możliwość spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami, ale również sprzyjać będzie pozyskaniu nowych  zamówień.

Targi nie pełniłby swoje roli, gdyby nie wartościowe merytorycznie i ciekawe spotkania z ekspertami, dlatego w Expo Silesia ponownie zagoszczą wydarzenia, podczas których uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i nowinkami rynkowymi. Po raz kolejny podczas targów TOOLEX odbędzie się „Starcie Szlifierzy”, organizowane przez firmę 3M. W ramach tego wydarzenia zapraszamy również na wykład prowadzony przez Główny Instytut Górnictwa i 3M: „Normy bezpieczeństwa, pomiary i zapobieganie czynnikom szkodliwym w procesach produkcyjnych”, a także na muzyczne show na szlifierkach kątowych, które przygotuje zespół ALL SOUNDS ALLOWED. Podczas spotkania przygotowanego przez Politechnikę Śląską, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz ELKON sp. z o.o. dowiemy się więcej o indukcyjnejobróbce cieplnej w procesach technologicznych oraz automatyzacji procesów sterowania oraz lutowania indukcyjnego. Z kolei seminarium orgaznizowane przez ZP-TEAM Paweł Ziobro pozwoli nam na poznanie zastosowania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki skrawaniem.

Przydatne linki:

- www.toolex.pl

- lista wystawców

- informacje dla zwiedzających

- rejestracja on-line

 

Adres:

Centrum Targowo-Konferencyjne

Expo Silesia

ul. Braci Mieroszewskich 124

41-219 Sosnowiec

 

Godziny otwarcia:

1 października 2019, wtorek - godz. 9.00-17.00

2 października 2019, środa - godz. 9.00-17.00

3 października 2019, czwartek - godz. 9.00-16.00

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij