Włochy to nie tylko wyśmienita kuchnia, wyjątkowe zabytki czy też szybkie samochody z kultowym czerwonym Ferrari na czele. Italia to także cenione na całym świecie firmy produkujące maszyny do obróbki metali.

Mając to na uwadze, poprzez nawiązanie ścisłej współpracy z takimi markami jak Carif, Flexo i Pressix, firma Technologie Formowania Metali wzbogaciła swoją ofertę o szereg najwyższej klasy maszyn prosto z południa Europy.
I tak w trakcie targów ITM Polska debiut na stoisku TFM zaliczyła prasa mimośrodowa 65CNR4 firmy Pressix. Model ten odznacza m.in. możliwość regulacji skoku i wysokości suwaka, hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe, jak też  falownik do płynnej regulacji prędkości pracy oraz oświetlenie przestrzeni roboczej. 
Na obszerną ofertę Pressix składa się szeroki zakres pras o konstrukcji ramy typu C od 25 do 250 ton, prasy bramowe od 125 do 800 ton oraz portalowe hydrauliczne prasy prostujące 400 i 600 tonowe.  Wysoką jakość i precyzję urządzeń tej włoskiej marki doceniają nie tylko klienci jego artykułów końcowych, jak również producenci maszyn, dla których Pressix jest dostawcą ram, jak i kompletnych jednostek maszynowych.

Turbigo to z kolei miejscowość w której swoją siedzibę ma producent przecinarek taśmowych Carif.  Ta posiadająca ponad 70-letnie doświadczenie w branży firma całość produkcji realizuje w swoich zakładach.  Na każdym z jej etapów, od projektowania, poprzez wykonanie, aż po dobór podzespołów, mamy tu do czynienia z produktem w 100%  europejskim.  Na ofertę Carif składają się maszyny półautomatyczne BSA oraz automatyczne SA.  Firma Technologie Formownia Metali aktualnie posiada w swoim magazynie jeden z najbardziej zaawansowanych modeli z portfolio producenta, automat 320 BA CNC Touch.  Przecinarka przystosowana jest do pracy zgodnie z wymaganiami Przemysłu 4.0. Wyposażona jest w opatentowany system hydraulicznego ruchu ramienia tnącego, który zapewnia stałą, automatyczną regulację prędkości opuszczania oraz siły nacisku taśmy dla każdego rodzaju materiału, przekroju i grubości.

Ostatnia z włoskich nowości, dostępna w menu TFM, to linia elektromechanicznych zwijarek do blachy Flexo. Składają się na nią nowoczesne maszyny 3 i 4 walcowe z różnymi rodzajami sterowania, w tym zaawansowanymi systemami NC i CNC.  I właśnie zwijarkę z tego typu sterowaniem – model FX4.1.90.1330,  TFM prezentował podczas czerwcowych targów w Poznaniu. Maszyna ta dedykowana jest do precyzyjnego formowania cienkich blach.  Z powodzeniem funkcjonować może przy produkcji tłumików, przewodów kominowych czy w innych aplikacjach, gdzie kluczowa jest wysoka dokładność i powtarzalność, jak również niestandardowe kształty detali.


Więcej informacji na temat włoskich producentów w ofercie TFM, jak również cała oferta firmy dostępne są na tfm.pl.
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij