Podczas targów Modernlog dużą atrakcją będą ścieżki zwiedzania. Jeden z wytyczonych szlaków poświęcono logistyce 4.0. Jakie firmy dołączyły już do programu? Jakie produkty pokażą?

Logistyka 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Logistyka 4.0 to nie tylko hasło przewodnie targów Modernlog, ale też nazwa jednej z trzech ścieżek zwiedzania bloku targów ITM. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych narzędzi usprawniających procesy magazynowe. Inteligentne rozwiązania logistyczne będą wzięte pod lupę podczas ścieżki poświęconej logistyce 4.0. Zdradzamy partnerów, którzy już potwierdzili swój udział w tym programie.

APZUMI SPATIAL

Apzumi Spatial to zestaw narzędzi rozszerzonej rzeczywistości (AR) wzbogacony o funkcje sztucznej inteligencji (AI), dzięki którym procesy przemysłowe są bardziej precyzyjne i efektywne.

Rozwiązuje problemy transferu wiedzy w organizacji, nieefektywnej zdalnej współpracy oraz błędów ludzkich przy wykonywaniu złożonych procedur.

Z platformy korzystają już służby utrzymania ruchu, działy logistyczne, szkoleniowe i R&D takich firm jak Volkswagen, Audi czy Sitech.

AUTOMATECH SP. Z O.O.

CZYTNIK DATAMAN  SERIA 470, COGNEX/AUTOMATECH

Czytniki kodów firmy Cognex (Czytnik dataman seria 470, cognex/automatech)umożliwiają śledzenie produktu w branży logistycznej za pomocą odczytu kodów 1D/2D. Czytniki kodów wykorzystywane są również na liniach montażowych, gdzie ważna jest informacja na jakim etapie jest produkt, kto był odpowiedzialny za montaż danego komponentu w naszym końcowym produkcie itp. Zastosowanie: w branży logistycznej, na liniach montażowych.

KURTYNA BEZPIECZEŃSTWA SF4D, PANASONIC/AUTOMATECH

Bezpieczne, bezprzewodowe sterowanie za pomocą pilotów JAY z funkcją SeaftyStop. Piloty wykonane są z wytrzymałego tworzywa oraz gumy. Szczelność obudowy IP65.  Zastosowanie: np. ręczne sterowanie regałami wysokiego składowania, suwnicami.

BAUMALOG

Firma Baumalog jest autoryzowanym dealerem regałów automatycznych marki Modula, które przeznaczone są przede wszystkim do składowania drobnych i lekkich artykułów – doskonale sprawdzają się m. in. jako magazyn części zamiennych, narzędzi i komponentów w wielu branżach, zyskując coraz większe zainteresowanie sektora e-commerce i automotive. Regały Modula pozwalają zminimalizować powierzchnię magazynową i czas obsługi oraz zmaksymalizować wydajność.

EUROMOBIL

Firma Euromobil Sp. z o. o. od 15 lat jest dystrybutorem austriackich schodołazów towarowych. Schodołazy to wózki elektryczne służące do transportowania po schodach ciężkich ładunków, takich jak: meble, agd, sejfy, piece, serwery, maszy vendingowe itp.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej z dnia 27 kwietnia 2017 roku mężczyźni przy pracy stałej mogą wnosić po schodach ciężary do 20 kg.

Schodołaz jest rozwiązaniem na powyższe rozporządzenie i zgodne z wytycznymi BHP, jedna osoba może transportować ciężary nawet do 360 kg.

Pracując ze schodołazem pracownicy odciążają swoje kręgosłupy co przekłada się na efektywność pracy, szybkość i ilość wykonywanych dostaw, a przede wszystkim zmniejszenie ilości reklamacji na produkty.

Podniesienie komfortu pracy dostawców zmniejsza rotację pracowników oraz zmniejsza ryzyko zachorowań.

KAISER+KRAFT Sp. z o.o.

System modułowy biur halowych to idealna możliwość zbudowania nowych pomieszczeń szybko, uniwersalnie i po przystępnej cenie. Klient ma do wyboru rozwiązania zarówno piętrowe jak i parterowe. Nowe pomieszczenia oferowane przez KAISER+KRAFT mogą być parterowe (montowane bezpośrednio na posadzce w hali fabrycznej) lub piętrowe i wówczas znajdować się zarówno pod lub na stalowym pomoście magazynowym stanowiącym zintegrowaną część konstrukcji nośnej biura halowego. System modułowy biur halowych od KAISER+KRAFT to idealna możliwość zbudowania nowych pomieszczeń szybko, uniwersalnie i po przystępnej cenie. Przy użyciu prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych można stworzyć w krótkim czasie wyciszone strefy w magazynach i halach produkcyjnych, z dala od hałasu i kurzu.

TRILOGIQ POLAND SP. Z O.O

Wózek przepływowy FLOWRACK zapewnia optymalną rotację zapasów i ułatwia proces pobierania.

WOBIT E.K.J. OBER S.C.

Autonomiczne roboty mobilne MOBOT AGV to inteligentne pojazdy służące do automatyzacji transportu i logistyki. Nowoczesne roboty samojezdne AGV produkcji WObit to istotny element koncepcji Przemysłu 4.0 w zakresie intralogistyki. Zadaniem robotów mobilnych jest autonomiczny transport ładunku między wyznaczonymi punktami.

Ścieżka logistyka 4.0 godziny zwiedzania:

5 czerwca 2019 r. godz. 14:00

6 czerwca 2019 r. godz. 14:00

Targi Modernlog odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzać także ekspozycje targów ITM Polska, 3 D Solutions, Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. W programie oprócz ścieżki zwiedzania poświęconej logistyce 4.0 znalazły się ścieżki szlakiem druku 3D oraz przemysłu 4.0.

Więcej o ścieżkach zwiedzania: https://www.modernlog.pl/pl/news/sciezki_zwiedzania_z_przewodnikiem/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij