7 maja Oerlikon Balzers, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań powierzchniowych, rozpoczął budowę nowego Centrum Kompetencyjne w Bisingen w Niemczech, z planowanym otwarciem do końca roku.

Komponenty wykonane z tworzyw sztucznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, będą w nowym zakładzie metalizowane uzyskując chromowany wygląd dzięki zastosowaniu zrównoważonej technologii ePD. W Centrum Kompetencji Bisingen powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy, co pozwoli Oerlikon Balzers zaspokoić wysoki popyt i stale rosnące wymagania klientów z sektora motoryzacyjnego.

Wysokiej klasy komponenty z błyszczącymi metalicznymi lub matowymi powierzchniami i chromowanym wyglądem są coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu elementów wewnętrznych i zewnętrznych oraz w elektronice użytkowej, nie tylko dlatego, że są modne, ale także dlatego, że zwiększają wydajność i wartość tych produktów. Technologia ePD firmy Oerlikon Balzers to innowacyjna metoda metalizacji elementów z tworzyw sztucznych. Technologia ta jest zgodna ze standardem REACH, ponieważ stanowi zrównoważoną alternatywę dla metod galwanicznych, które wykorzystując chrom (VI) mogą być niebezpieczne dla zdrowia. W pełni zintegrowane i zautomatyzowane systemy produkcyjne INUBIA I6 i I15 zostały zaprojektowane do produkcji na dużą skalę i produkcji metalizowanych komponentów bez żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu, nowe Centrum Kompetencji spełni wszystkie normy produkcji środowiskowej.

Zakład w Bisingen będzie docelowo wykorzystywany nie tylko do metalizowania elementów plastikowych dla klientów. Eksperci Oerlikon Balzers planują w dalszym ciągu rozwijać proces ePD, aby być gotowym do wyjaśnienia zainteresowanym firmom wszystkiego na temat technologii. Nowe Centrum Kompetencji połączy usługi ePD oferowane wcześniej w innych miejscach, uwalniając pojemność wymaganą w innych technologiach.

Jochen Weyandt, Kierownik działu biznesowego Automotive Solutions w Oerlikon z niecierpliwością oczekuje nowego Centrum Kompetencji: „Wysoki popyt na naszą zrównoważoną technologię ePD udowadnia, że wywiera ona wpływ na rynek motoryzacyjny. Jako specjalistyczny partner dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej i ich dostawców, nowy zakład pozwoli nam w pełni wykorzystać naszą rozszerzoną pojemność, aby zaoferować im doskonale chromowane powierzchnie i opcjonalne dodatkowe funkcje do projektowania wnętrz i nadwozi. To nie tylko przemysł motoryzacyjny wykazuje zainteresowanie funkcjonalnymi powierzchniami chromowanymi zgodnymi z REACH: zarówno w przemyśle sanitarnym, jak i we wszystkich rodzajach produktów dla użytkowników końcowych istnieją niezliczone zastosowania, które doskonale nadają się do powlekania ePD.”

Więcej informacji o technologii na stronie:
https://www.oerlikon.com/balzers/epd


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij