4 kwietnia Oerlikon Balzers, dostawca rozwiązań powierzchniowych, otworzył centrum obsługi klienta w Querétaro w Meksyku. Podczas ceremonii otwarcia firma Oerlikon Balzers Mexico obchodziła także 20-lecie istnienia.

Dzięki nowej inwestycji, Oerlikon Balzers zwiększyła swoją ofertę w regionie o innowacyjne, przyjazne dla środowiska technologie PPD oraz BALITHERM PRIMEFORM, które zapewniają zrównoważoną produkcję części samochodowych. Oba rozwiązania stanowią atrakcyjną alternatywę dla procesu chromowania, który od dawna uznawany jest za szkodliwy dla społeczeństwa i środowiska. W Querétaro Oerlikon Balzers będzie obsługiwać producentów OEM i dostawców z branży Tier 1 w przemyśle motoryzacyjnym, a także producentów form w przemyśle obróbki metali i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Querétaro jest idealnie usytuowany w pobliżu klientów Oerlikon Balzers, co umożliwia skrócenie czas dostawy i zapewnia wysokiej jakości usługi i doradztwo. Wraz z istniejącym zakładem w Querétaro, Oerlikon Balzers Mexico stał się wszechstronnym dostawcą rozwiązań powierzchniowych. Rozpoczęcie produkcji w Querétaro zmniejszyło obciążenie w amerykańskich centrach. Nowa lokalizacja jest dobrze przygotowana do obsługi pozostałych krajów Ameryki Łacińskiej.

Technologia PPD - przyjazna dla środowiska obróbka cieplna

Opracowana przez Oerlikon Balzers technologia PPD stanowi przyjazną dla środowiska i tańszą alternatywę chroniącą przed szkodliwym chromowaniem oraz konwencjonalnym azotowaniem. PPD zabezpiecza narzędzia, nadając im odporną na zużycie, hartowaną powierzchnię, idealną do wymagających procesów produkcyjnych. Ponadto, ze względu na wymiary maszyny, zastosowanie metody daje klientom z branży motoryzacyjnej możliwość ulepszenia dużych narzędzi do tłoczenia oraz form wtryskowych o masie do  40 ton i długości  do 10 metrów. Ogromna pojemność komory PPD skraca czas realizacji, umożliwia wytwarzanie lepszych i trwalszych komponentów samochodowych poprzez poprawę właściwości powierzchni narzędzi, a także powoduje znaczące oszczędności dzięki mniejszej liczbie złomowanych części i zmniejszonej częstotliwości  konserwacji narzędzi.

 BALITHERM PRIMEFORM - wysokowydajne formy o wypolerowanych powierzchniach

Obróbka za pomocą BALITHERM PRIMEFORM to idealny sposób na poprawę procesu rozformowywania, optymalizację niezawodności  i poprawę jakości komponentów. Zwiększona twardość powierzchni sprawia, że formy wtryskowe są bardziej wytrzymałe, co skutkuje zmniejszeniem kruchości I odpryskiwania krawędzi oraz powstawania narostów. Ponadto  umożliwia naprawy i polerowanie bez usuwania powłoki i ponownego pokrywania, co znacznie zmniejsza konserwację i przestoje. BALITHERM PRIMEFORM to idealne rozwiązanie do form wtryskowych do tworzyw sztucznych w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim, opakowaniowym i medycznym.

Relacja z ceremonii otwarcia

Marc Desrayaud, szef Oerlikon Balzers, w swoim przemówieniu w trakcie ceremonii powiedział: „Postanowiliśmy zwiększyć naszą inwestycję w Querétaro i rozszerzyć nasze usługi, oferując technologię PPD, która zastępuje szkodliwy twardy chrom I jest rozwiązaniem w 100% przyjaznym dla środowiska . Nasza technologia PPD to wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że produkcja jest bardziej wydajna, redukuje przestoje, a przede wszystkim poprawia jakość powierzchni komponentów naszych klientów. Przemysł meksykański jest silny i wierzymy w jego profesjonalną, ekonomiczną i ludzką siłę. Nasz zespół Oerlikon Balzers tutaj w Querétaro jest teraz gotowy i chce dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania i usługi”.

Nathan Olds, Regional Executive Americas, podkreślił znaczenie nowej lokalizacji: „Dzisiejsze osiągnięcie jest szczególnym osiągnięciem dla Oerlikon Balzers w regionie Ameryk, ponieważ oficjalnie rozpoczynamy produkcję w naszej nowej, nowoczesnej placówce PPD. Ten obiekt jest obecnie naszym 26 centrum serwisowym działającym dla naszych klientów w całym regionie, który obejmuje region od Kanady aż do Argentyny. Jesteśmy dumni z naszej obecności w Meksyku dzięki naszej  głównej placówce w Querétaro oraz rozwijającej się placówce w Saltillo, gdzie obsługujemy naszych klientów na północy.”

Francisco Domínguez Servién, gubernator Querétaro, powiedział: „Querétaro jest bramą do najbardziej konkurencyjnych regionów kraju. Ten podmiot ma skuteczną wizję, w którą zaangażowany jest przemysł, środowisko akademickie i rząd stanowy. Od 20 lat prowadząc interesy, Oerlikon Balzers znalazł warunki do stabilizacji i pokoju, a przede wszystkim wspierał rozwój unikalnych technologii w całej Ameryce Łacińskiej. ”
Kierownictwo i zespół świętowali otwarcie i 20. ceremonię otwarcia nowej siedziby w Querétaro w Meksyku.

Oerlikon Balzers jest jednym z wiodących światowych dostawców technologii powierzchniowych, które znacznie poprawiają wydajność i trwałość precyzyjnych komponentów i narzędzi stosowanych w przemyśle metalowym i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Powłoki te, opracowane pod markami BALINIT i BALIQ, są wyjątkowo cienkie, wyjątkowo twarde i znacznie zmniejszają tarcie i zużycie. BALITHERM oferuje szerokie spektrum obróbki cieplnej, podczas gdy BALTONE obejmuje powłoki, które są pięknie dopasowane do zastosowań dekoracyjnych ze względu na ich eleganckie kolory. Pod marką technologiczną BALIFOR firma opracowuje niestandardowe rozwiązania dla rynku motoryzacyjnego, podczas gdy ePD reprezentuje rozwiązania do metalizacji części z tworzyw sztucznych, nadając im chromowany wygląd.

Na całym świecie istnieje ponad 1100 systemów powłok używanych przez Oerlikon Balzers i ich klientów. Prace rozwojowe i montażowe systemów Balzers mają siedzibę w Liechtensteinie i Bergisch Gladbach w Niemczech. Oerlikon Balzers ma dynamicznie rozwijającą się sieć, która obecnie składa się z ponad 100 ośrodków powlekania w 35 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Wraz z Oerlikon Metco Oerlikon Balzers wchodzi w skład segmentu Surface Solutions szwajcarskiej grupy Oerlikon (SIX: OERL).


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij