Poziome centrum obróbkowe Yamazaki Mazak HCN-5000 to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ponadprzeciętna wydajność, precyzja i niezawodność produkcji wielkoseryjnej realizowanej przez modularne systemy zautomatyzowane.

Maszyna charakteryzuje się dużym zasięgiem obróbki i wysokimi prędkościami posuwu sięgającymi 60 m/min oraz jest wyposażona w wysokoobrotowe wrzeciono. W rezultacie jest w stanie zaoferować najwyższą w swojej klasie wydajność obróbki ciężkich detali z różnych materiałów, od stali po metale nieżelazne. Model ten doskonale sprawdza się w branżach, w których wymagana jest obróbka dużych części, np. w lotnictwie i sektorze energetycznym, dzięki zdolności do pracy z detalami o średnicy nawet 800 mm i wysokości 1000 mm. Do standardowego wyposażenia należy zmieniacz dwóch palet ze sztywną paletą o wymiarach 500 mm x 500 mm. Wyjątkowo wysoką szybkość cięcia gwarantuje wrzeciono ze stożkiem 40, zintegrowane z silnikiem o wysokim momencie obrotowym i osiągające prędkość obrotową 18 000 obr./min oraz moc 35,0 kW (przy 40% ED). Ponadto maszyna zapewnia szybką wymianę narzędzi w czasie od wióra do wióra wynoszącym zaledwie 2,6 sekundy. Opisywany model jest wyposażony w system sterowania Yamazaki Mazak SmoothG albo SmoothC. Oba charakteryzują się łatwością programowania i ergonomiczną konstrukcją dogodną dla operatora. Do standardowego wyposażenia centrum obróbkowego HCN-5000 należy magazyn na 40 narzędzi, natomiast magazyn na 160 narzędzi jest dostępny jako opcja. Maszynę można bezproblemowo zintegrować z systemem Multiple Pallet Pool (MPP) firmy Yamazaki Mazak. MPP to kompaktowy magazyn na 10 do 16 palet, mieszczący detale o maksymalnych wymiarach obsługiwanych przez maszynę. Rozwiązanie to idealnie wpisuje się w potrzeby producentów zainteresowanych wytwarzaniem bezobsługowym na jak najmniejszej powierzchni fizycznej. Maszyna jest również przygotowana do pracy w systemie zautomatyzowanym PALLETECH firmy Yamazaki Mazak.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij