SSAB oferuje nowe możliwości obróbki stali dzięki maszynie do cięcia laserowego oraz zaawansowanej prasie krawędziowej ze zgłoszoną do opatentowania technologią gięcia.

Nowe maszyny zostały zaprezentowane podczas unikalnego wydarzenia w stalowym centrum serwisowym SSAB w Obornikach.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów, SSAB realizuje kolejne inwestycje w celu poszerzenia i zróżnicowania zakresu świadczonych usług. Najnowsze inwestycje w park maszynowy pozwolą SSAB zaoferować odbiorcom szerszą paletę produktów oraz tworzą nowe możliwości rozwoju innowacyjnych rozwiązań. W połączeniu z usługami projektowania konstrukcji, powierzenie SSAB obróbki stali umożliwi klientom szybszy rozwój produktów i ich wprowadzenie na rynek.„Wielu naszych znakomitych i wieloletnich klientów opracowało fantastyczne produkty i szuka możliwości kolejnych innowacji. Od nas oczekują, że pójdziemy ich śladem. Aby SSAB mogło zaoferować swoim klientom odpowiednie możliwości i wydajność, zdecydowaliśmy się zainwestować w nowe maszyny. Wynika to z wyraźnego zapotrzebowania na rynku i jednocześnie pomoże naszym klientom w ich przyszłym rozwoju,” mówi Jonas Gozzi, szef Shape Projects.

Nowa prasa krawędziowa ma maksymalną moc 2000 t, co czyni ją optymalną dla formowania grubszych materiałów o długości do 12,2 m, a potężne systemy kontroli umożliwiają zachowanie wysokiej dokładności tolerancji produktu końcowego. Zawiera również zgłoszoną do opatentowania technologię pozwalającą na formowanie całkowicie unikalnych części z maksymalnie wąskim promieniem. System kontrolny prasy umożliwia oszczędność energii aż do 90% w porównaniu z tradycyjną maszyną, zmniejszając wpływ procesu produkcji na środowisko.
„Połączenie wysokowytrzymałych stali SSAB, takich jak Strenx i Hardox, oraz nowej prasy krawędziowej stwarza zupełnie nowe możliwości projektowania lżejszych, mocniejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów. Dzięki nowej, zgłoszonej do opatentowania technice formowania i systemowi kontrolnemu CNC, możemy zapewnić dużą precyzję detali w stabilnym procesie. Każda dostawa będzie dokładnie na czas, redukując czas montażu u naszych klientów,” wyjaśnia Tobias Svensson, dyrektor zarządzający SSAB Poland.

Maszyna do cięcia laserowego doskonale uzupełnia dostępne już metody cięcia, tj. cięcie plazmowe i płomieniowe. Stanowi lepszy wybór w przypadku cięcia cieńszych wymiarów zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, umożliwiając zachowanie wąskich tolerancji oraz wysokiej jakości krawędzi.
„Maszyna do cięcia laserowego wypełnia lukę na rynku związaną z cięciem większych, wysokiej jakości detali. Nasza maszyna z elastyczną głowicą 3D, mocnym źródłem lasera 6kW oraz stołem o wymiarach 14 x 4.1 m idealnie odpowiada na to zapotrzebowanie,” mówi Svensson.

Centrum serwisowe SSAB Shape w Obornikach oferuje wszechstronne usługi projektowania, obróbki i prefabrykacji stali producentom, którzy chcą tworzyć nowe i innowacyjne rozwiązania, skrócić czas montażu oraz wykorzystać w pełni zalety, jakie dają wybrane przez nich gatunki stali.
Nowe inwestycje w park maszynowy przyniosą korzyści klientom, którzy podobnie jak SSAB dążą do innowacyjności, unikalności i bardziej przyjaznego dla środowiska otoczenia. Producenci zainteresowani usługami projektowania i obróbki stali mogą kontaktować się z SSAB Services, by uzyskać dodatkowe informacje i wsparcie.

7 marca br. około 130 przedstawicieli producentów oraz SSAB, w tym prezes SSAB Martin Lindqvist, spotkało się w centrum serwisowym SSAB Shape w Obornikach. Po inspirujących seminariach i zwiedzaniu zakładu, uczestniczyli w prezentacji nowej maszyny do cięcia laserowego i prasy krawędziowej, które zaczęły swoją pracę w 4 kwartale 2018 roku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij