6 tysięcy zleceń i 12 700 dokumentacji przekazywanych na 266 stanowisk produkcyjnych – to miesięczna skala działalności Zakładu Handlowo-Usługowego Zygmunt Żarna z Olsztyna.

Firma wykorzystuje produkty Autodesk w modelu subskrypcyjnym, który ułatwia korzystanie z oprogramowania, aktualizuje je, a także obniża koszty wdrożenia nowych stanowisk pracy do 10 proc. 

Największe światowe firmy B2B przechodzą na model subskrypcyjny systematycznie od lat. Autodesk wprowadził taką formę sprzedaży dla wszystkich klientów kilka lat temu i był prekursorem takiego rozwiązania w branży producentów CAD. Firma ZHU Żarna jest dowodem na to, że subskrypcja ułatwia korzystanie z oprogramowania i aktualizacji, a także obniża koszty posiadania wybranych produktów oferowanych przez Autodesk.

Firma Żarna wykorzystuje kolekcję z zakresu wytwarzania i projektowania produktów, zawierającą kilkanaście rozwiązań projektowych. Inżynierowie cenią sobie m.in. wspólną bazę danych dostępną dla każdego z pracowników zaangażowanych w proces projektowy, co znacznie usprawnia komunikację między zespołami, szczególnie w przypadku realizowania skomplikowanych zleceń. Ogromną zaletą jest też możliwość wykorzystywania w projektach tych samych części z repozytorium Autodesk Vault – zmienia się tylko 20 proc. elementów, co pozwala na skrócenie czasu przygotowania dokumentacji do 15 proc., bo raz zaprojektowany detal może być wykorzystywany w różnych urządzeniach i maszynach.

„Największym wyzwaniem, jakie stoi przed ZHU Żarna, jest obniżenie czasu pracy, który poświęcamy na konstrukcję oraz technologie. Aby to uzyskać integrujemy nasz system ERP, który jest powiązany z produktami Autodesk. Dzięki temu możemy wygenerować dokumentację oraz zapotrzebowanie materiałowe już w chwili konstruowania, co przyspiesza nam czas zakupów oraz start realizacji zlecenia” – podsumowuje Marcin Cudakiewicz, Dyrektor Operacyjny w Zakładzie Handlowo-Usługowym Zygmunt Żarna. Dzięki subskrypcji kolekcji produktów, firma zawsze ma dostęp do najnowszych wersji oprogramowania i do takich rozwiązań, które w danym etapie projektu są potrzebne do jego realizacji.

ZHU Żarna rozpoczęła swoją przygodę z projektowaniem od kultowego programu AutoCAD w 1998 roku, a obecnie w biurze projektowym wykorzystywanych jest wiele rozwiązań zawartych w kolekcji, m.in. Autodesk Inventor i Autodesk Vault. Połączenie tych dwóch programów pozwoliło firmie zredukować liczbę błędów do 30 proc. – dało większą kontrolę nad częściami i nad poprawnością dokumentacji, która jest wysyłana na produkcję. Zakład oferuje pełen zakres usług projektowych i wykonawczych dla klientów z branż: przemysłowej, spożywczej, oponiarskiej, czy motoryzacyjnej. Zatrudnionych jest blisko 400 pracowników, którzy realizują zlecenia na siedmiu wydziałach produkcyjnych – od różnego typu obróbki, przez ślusarnię, lakiernię, montaż mechaniczny i elektryczny, aż po dział jakości.

„Model subskrypcyjny ułatwia korzystanie z oprogramowania i aktualizacji, a także optymalizuje koszty posiadania rozwiązań Autodesk. Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji w planie miesięcznym, kwartalnym, rocznym czy wieloletnim. Poszczególne pakiety bądź rozwiązania mogą być wykorzystywane przez pojedynczego użytkownika lub współużytkowane przez wielu pracowników” - wyjaśnia Grażyna Kołodziejek, Country Marketing Manager Autodesk.

Ponad 20 lat współpracy Autodesk z ZHU Żarna pokazuje, że jakość budowania relacji z klientem, dopasowywanie się do jego potrzeb i jednocześnie rozwój są sukcesem dla obu stron.

Informacje o Autodesk

Autodesk pomaga wymyślać, projektować i tworzyć lepszy świat. Zarówno projektanci, inżynierowie architekci, jak również graficy, studenci oraz pasjonaci wykorzystują oprogramowanie Autodesk w celu wyzwalania kreatywności i rozwiązywania wyzwań projektowych. Więcej informacji można znaleźć na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij