Firma Yamazaki Mazak wraz z Partnerami, firmami Air Liquide oraz Vetter, ma przyjemność zaprosić na pierwsze w tym roku seminarium laserowe, poświęcone podnoszeniu efektywności cięcia laserowego dzięki zastosowaniu azotu w technologii Direct Diode.

Seminarium odbędzie się w Centrum Technologicznym firmy w Katowicach 30 stycznia w godzinach 10-15.

Seminarium obejmować będzie nie tylko wykłady i prezentacje, w popołudniowej sesji odbędzie się pokaz na żywo na wycinarce laserowej OPTIPLEX 3015 DDL, 2-głowicowym centrum tokarskim CNC nowej generacji HYPER QUADREX 100MSY oraz pionowym centrum obróbkowym z ruchomą kolumną VTC-760C. OPTIPLEX 3015 DDL to pierwsza na świecie wycinarka laserowa pracująca w technologii Direct Diode. Urządzenie umożliwia klientom cięcie blach o różnej grubości i różnych gatunkach niższym kosztem i z większą szybkością niż lasery światłowodowe o tej samej mocy.

W wielu operacjach cięcia laserowego wykorzystywane są obojętne gazy pełniące rolę gazów pomocniczych. W przypadku cięcia stali nierdzewnej, aluminium oraz jego stopów zazwyczaj stosuje się azot. Wraz z nadejściem ery laserów światłowodowych azot jest coraz częściej wykorzystywany w cięciu stali węglowych - główne zalety takiego rozwiązania to zwiększenie efektywności i prędkości cięcia. W odróżnieniu od cięcia z użyciem tlenu, gaz obojętny, jakim jest azot, nie wchodzi w reakcję z roztopionym metalem i nie wydziela się dodatkowe ciepło.

Agenda wydarzenia:

10:00 – 10:30 Przywitanie gości

11:00 – 12:00 Prezentacje firm Yamazaki Mazak oraz Partnerów

12:00 – 14:30 Prezentacja możliwości obróbczych wycinarki laserowej DDL oraz obrabiarek CNC

14:30 – 15:00 Zakończenie

Udział w seminarium jest nieodpłatny, zachęcamy do rerestracji.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij