12 stycznia 2019 roku Centrum Kongresowe we Wrocławiu zamieniło się w arenę robotów. Koło naukowe „KoNaR” oraz studencka organizacja BEST we Wrocławiu zorganizowali XI Zawody Robotic Arena.

Roboty z całego świata zmierzyły się w 17 konkurencjach. Renishaw, firma o profilu technicznym i naukowym z doświadczeniem w zakresie technologii sterowania pozycjonowaniem była jednym ze sponsorów zawodów w konkurencji o nazwie Mega Sumo. Dokładność, łatwa instalacja i niezawodność - to cechy enkoderów Renishaw, które można wykorzystać w budowie robotów. Jak podkreślali uczestnicy zawodów, enkodery umożliwiły im precyzyjne sterowanie robotami, dzięki czemu mogli uzyskać przewagę konstrukcyjną i konkurencyjną. Renishaw stara się być tam, gdzie wymagane jest zapewnienie wysokiej jakości sterowania pozycjonowaniem.

Ostatnie lata to okres niezwykle dynamicznego rozwoju technologii sieciowych, robotyzacji, rozpowszechnienia się idei przemysłu 4.0. Badania i rozwój zawsze znajdowały się w centrum uwagi Renishaw. Dlatego też wspieranie aktywności na rzecz rozwoju robotyki wpisuje się w plany Renishaw. W ofercie Renishaw znajduje się wiele rozwiązań w zakresie precyzyjnych systemów pomiarowych, które znajdują zastosowanie jako podzespoły maszyn i urządzeń, zwłaszcza w przemyśle kosmicznym, lotniczym, samochodowym, obronnym oraz obrabiarkowym. Posiadamy unikalne systemy enkoderów przeznaczone do pracy przy dużych szybkościach ruchu, przeciążeniach oraz w szerokim zakresie temperatur. Doświadczenie Renishaw to ponad 30 lat projektowania i produkcji przetworników służących do dokładnej kontroli położenia i przemieszczeń.

W celu uzyskania dodatkowych informacji nt. enkoderów Renishaw zapraszamy do odwiedzenia strony: www.renishaw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij