Obrabiarka wielozadaniowa Yamazaki Mazak INTEGREX i-500 to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy coraz częściej poszukują maszyn do precyzyjnej obróbki większych detali.

Maszyna INTEGREX i-500 charakteryzuje się dużym zasięgiem obróbki i może mieć łoże o długości nawet 3 metrów, które pozwala na obróbkę wyjątkowo długich elementów. Do standardowego wyposażenia należy 10-calowy uchwyt przelotowy, a na życzenie dostępne są uchwyty opcjonalne: 12-, 15- i 18-calowy.

Model i-500 jest w stanie obrabiać detale o średnicy sięgającej Ø700 mm i oferuje wydłużony zakres osi X wynoszący 845 mm w połączeniu z dużym zakresem osi Y wynoszącym 430 mm. W rezultacie doskonale nadaje się do obróbki dużych, skomplikowanych detali.

Obrabiarka i-500 wyposażona jest także we wrzeciono główne o prędkości obrotowej 2500 obr./min, z napędem o mocy 37 kW i wysokim momencie obrotowym, a także w nowo opracowaną kompaktową głowicę wrzeciona frezarskiego o prędkości obrotowej 12 000 obr./min z napędem o mocy 24 kW. Mniejsza głowica pozostawia większą wolną przestrzeń obróbki. Do standardowego wyposażenia maszyny należy konik sterowany numerycznie, jednak dostępna jest również opcjonalna konfiguracja z podtrzymką stałą w sześciu różnych rozmiarach, aż do Ø410 mm włącznie. Inne warianty modelu oferują drugie wrzeciono i dolną głowicę — rozwiązania zwiększające zdolność maszyny do zintegrowanej obróbki Done-In-One.Podobnie jak wszystkie obrabiarki 5-osiowe firmy Yamazaki Mazak, INTEGREX i-500 daje się niezwykle łatwo sterować przy użyciu rewolucyjnego systemu SmoothX: najszybszego systemu CNC na świecie. SMOOTH CNC oferuje szereg zaawansowanych funkcji, takich jak konfiguracja obróbki Smooth Machining Configuration, która umożliwia wygodne i precyzyjne ustawianie parametrów obróbki za pomocą suwaków na ekranie dotykowym. Operatorzy mają także do dyspozycji — za pośrednictwem intuicyjnego ekranu dotykowego — pięć różnych ekranów procesów, na których mogą szybko uzyskać dostęp do informacji o programach, narzędziach, konfiguracji maszyny, obróbce i konserwacji.

Gdybyśmy mieli wskazać jedno zastosowanie, w których INTEGREX i-500 wyróżnia się szczególnie, byłaby to z pewnością obróbka kół zębatych. Wyposażenie obrabiarki i-500 w oprogramowanie SMOOTH Gear Cutting wzbogaca tę wielozadaniową maszynę o najnowsze osiągnięcia firmy Yamazaki Mazak w dziedzinie wytwarzania kół zębatych, w szczególności o ich frezowanie (SMOOTH Gear Milling) i frezowanie obwiedniowe (SMOOTH Gear Hobbing). Co więcej, oprogramowanie umożliwia operatorowi wygodne opracowywanie programów skomplikowanej obróbki kół zębatych: dane koła wprowadza się za  pomocą intuicyjnego, konwersacyjnego interfejsu systemu CNC. Takie ułatwienia dodatkowo przyczyniają się do skrócenia czasu ustawiania maszyny.

Wszystkie elementy maszyny zaprojektowano tak, by uzyskać jak największą sztywność, co gwarantuje wysoką dokładność obróbki. Z myślą o łatwości i komforcie obsługi maszyny, wyposażono ją w zamontowany z przodu, 36-pozycyjny zmieniacz narzędzi, który pozwala na ich obsługę w trakcie cyklu obróbki.

Obrabiarka i-500 daje się łatwo zintegrować z przemysłowymi systemami automatyki, takimi jak roboty stojące na podłodze, co pozwala na obróbkę bezobsługową lub nienadzorowaną. Przewidziano w tym celu możliwość zastosowania licznych interfejsów plug-and-play dla robotów oraz opcji automatyzacji, takich jak automatyczne drzwi przednie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij