26 listopada 2018 r, SECO/WARWICK w uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie wynalazczości, otrzymał Odznakę Honorową "Za Zasługi dla Wynalazczości".

Ceremonia wręczenia odznak odbyła się na Zamku Królewskim w ramach uroczystości jubileuszowych 100-lecia ustanowienia Urzędu Patentowego i systemu ochrony własności przemysłowej w Polsce. Odznakę, przyznawaną instytucjom i organizacjom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności na rzecz rozwoju, w imieniu firmy przyjął Bartosz Klinowski, Dyrektor Zarządzający (Europa), Członek Zarządu SECO/WARWICK.

SECO/WARWICK to wielokrotnie nagradzane i idące z duchem czasu przedsiębiorstwo produkcyjne, tworzące i rozwijające standardowe lub dedykowane systemy do obróbki cieplnej metali.

Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Wynalazczości” to nie pierwsze wyróżnienie przyznane firmie w tym roku. W październiku SECO/WARWICK został wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Marszałka Województwa Lubuskiego za wkład w rozwój i promocję regionu podczas Kongresu Gospodarczego, największego takiego wydarzenia w regionie. Kongres był także platformą do dyskusji poświęconej tematyce Industry 4.0, podczas której głos zabrał SECO/WARWICK, jako przedstawiciel nowych rozwiązań technologicznych.

We wrześniu SECO/WARWICK otrzymał tytuł Lidera Innowacyjności i Lidera Biznesu, będącego uznaniem mocnej pozycji rynkowej firmy.

W portfolio nagród za wynalazczość, innowacyjność, łamanie technologicznych stereotypów SECO/WARWICK znajdują się także: Marka Eksportu Rzeczpospolitej, Symbol Innowacyjności, Firma Produkcyjna Roku oraz Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju. Dziennik „Rzeczpospolita” umieścił SECO/WARWICK w gronie dziesiątki firm polskich, które są najbardziej innowacyjnymi firmami w kraju.

Trwa dobra passa

Rok 2018 był dla SECO/WARWICK bardzo udany pod względem liczby udzielonych patentów. Łącznie zostało udzielonych 5 patentów, w tym 3 przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP), 1 przez Europejski Urząd Patentowy (EPO), oraz 1 przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Ponadto UPRP udzielił prawa ochronne na dwa wzory użytkowe. Zostały opatentowane między innymi takie SECO/WYNALAZKI jak:

·        Piec wielokomorowy do nawęglania próżniowego i hartowania kół zębatych, wałków, pierścieni i tym podobnych detali (UniCase Master)

·         Piec próżniowy do nawęglania niskociśnieniowego (piec próżniowy z grzaniem gazowym)

·         Sposób przerywanego hartowania gazowego detali po procesie nawęglania próżniowego

Potrzeba matką wynalazków

Rosnące potrzeby klientów, standardy rynkowe, czy środowiskowe to wynik postępu technologicznego, który dyktuje tempo wdrażania innowacji, a zdobycie lub utrzymanie przewagi konkurencyjnej to inwestycje w badania i rozwój.

„Potrzeby klientów wyznaczają nowe ścieżki rozwoju – nasze projekty badawczo-rozwojowe, laboratoria, światowa kadra naukowa pracują nad rozwiązaniami, które najefektywniej wspierają naszych partnerów. Dobieramy lub tworzymy nowe technologie, przeprowadzamy symulacje komputerowe oraz testy i oddajemy produkt dopasowany do potrzeb klientów”, mówi Łukasz Piechowicz, Dyrektor R&D w SECO/WARWICK.

Dział Badań i Rozwoju SECO/WARWICK prowadza własne i unikalne badania, pełne testy metalograficzne, rozwija otrzymaną lub zakupioną technologię a wspólnie z działami produktowymi tworzy nowoczesne rozwiązania do obróbki cieplnej metali.

Wśród nagradzanych, odnoszących sukcesy w skali globalnej wynalazków firmy są m.in:

SECO/LENS – Aplikacja wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości, która podnosi skuteczność procesu produkcji, skraca czas reakcji na zgłoszenia serwisowe, oferuje zdalne wsparcie szkoleniowe, obsługowe i diagnostyczne.

SECO/PREDICTIVE - zaawansowany, inteligentny system kontroli urządzeń umożliwiający wykrywanie ich potencjalnych awarii jeszcze przed ich wystąpieniem.

Vortex® – opatentowana technologia SECO/WARWICK przyciąga wiodących producentów aluminium z całego świata. System konwekcyjnego, dyszowego  grzania zwoi blach aluminiowych stosowany w procesach wyżarzania międzyoperacyjnego i końcowego. Energooszczędny i efektywny system bazujący na specjalnie ukształtowanych dyszach generujących spiralny przepływ czynnika grzewczego w połączeniu z wydajnym wentylatorem oraz unikatowym systemem kierownic.

UniCase Master® – Ewolucyjny system do indywidualnej obróbki cieplnej kół zębatych, pierścieni łożyskowych, itp. na bazie nawęglania próżniowego (LPC) i hartowania w gazie pod wysokim ciśnieniem (HPGQ). UniCase Master  to nowe podeście do integracji obróbki cieplnej w łańcuchu produkcyjnym oraz kontroli i redukcji zniekształceń hartowniczych, które rzuca wyzwanie konwencjonalnym metodom

ZeroFlow® - Innowacyjna metoda regulowanego azotowania gazowego części maszyn, pojazdów, samolotów oraz narzędzi. W odróżnieniu od innych metod regulowanego azotowania gazowego stosowanych na świecie, opiera się na prowadzeniu procesu z użyciem atmosfery jednoskładnikowej – wyłącznie amoniaku.

W ubiegłym roku zespół inżynierów SECO/WARWICK zaprojektował innowacyjny sposób ciągłej kontroli nagrzewu i chłodzenia, podczas całego cyklu w wielokomorowych piecach próżniowych. Jest to unikalne na skalę światową rozwiązanie technologiczne, które może zrewolucjonizować proces obróbki cieplnej i podnieść, już bardzo wysokie wymagania, sektora lotniczego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij