Obecność Prima Power na targach Euroblech 2018 znakomicie wpisuje się w oficjalną dewizę wystawy: „Zanurz się w cyfrowej rzeczywistości”.

Produkty Prima Power można łączyć na wiele sposobów, tak aby stworzyć najlepsze rozwiązanie dla konkretnych potrzeb każdego klienta. Dlatego też, jako symbol wyjątkowych możliwości łączenia i modułowości swoich produktów, Grupa wybrała Tangram, starożytną chińską układankę składającą się z siedmiu elementów umożliwiających tworzenie nieskończonej kombinacji form, od najprostszych do najbardziej złożonych. Podobnie jak w Tangramie, standardowe moduły produktów Prima Power oferują nieskończone możliwości zestawiania ich w wysoce wyspecjalizowane rozwiązania. Za łączenie poszczególnych modułów i perfekcyjne działanie różnych kombinacji odpowiada oprogramowanie. Rozwiązania programowe w ramach Przemysłu 4.0 umożliwiają komunikację między poszczególnymi elementami i skuteczną integrację każdej kombinacji maszyn z fabryką, w której pracują. Wszystko to w ramach oprogramowania Tangram 4.0, w którym mądrość starożytnej łamigłówki została wsparta najbardziej zaawansowanymi technologiami cyfrowymi.

Cyfrowa rzeczywistość będzie odgrywać wiodącą rolę na stoisku Prima Power, zaprojektowanym w sposób umożliwiający odwiedzającym przeżycie nowego, niezwykłego doświadczenia dzięki wyjątkowemu połączeniu rzeczywistego i cyfrowego świata. Niezwykle realistyczne symulacje virtual reality uzupełniają rzeczywiste pokazy prezentowanych produktów, pozwalając odwiedzającym udać się w porywającą podróż i odkryć wszystkie możliwości i zalety najbardziej zaawansowanych technologii laserowych i obróbki blachy.
Na targach Euroblech w Hanowerze Prima Power zaprezentuje wiele innowacji.

Nowy, zintegrowany zrobotyzowany system gięcia
Na targach Euroblech odbędzie się światowa premiera nowego zintegrowanego i zrobotyzowanego systemu gięcia firmy Prima Power. Nowy system składa się z automatu gnącego BCe Smart, 7-osiowego robota antropomorficznego i prasy krawędziowej eP-0520. Konfigurację uzupełnia separator arkuszy dla stosów formatek surowca, stół centrujący i moduł odwracania arkuszy do gięcia lub wygiętych elementów do ułożenia w stos. Aby zapewnić najwyższą efektywność, system oferuje kilka trybów pracy – zintegrowane przetwarzanie za pomocą BCe Smart i eP, podczas którego robot wykonuje ciągłe czynności manipulacyjne pomiędzy obiema maszynami; automatyczną pracę BCe Smart z podawaniem/odbieraniem części przez robot i eP w trybie gotowości; zasilana ręcznie BCe Smart, podczas gdy eP pracuje jako gniazdo zrobotyzowane; BCe Smart i eP w trybie ręcznym, a robot w trybie gotowości.

Laser Next 2141 – najszybsza maszyna na świecie zachwyca elastycznością
Po pomyślnej inauguracji Laser Next 2141 w kwietniu podczas międzynarodowego wydarzenia w siedzibie głównej Grupy i centrum technologicznym w Turynie, maszyna zadebiutuje na targach. Produkt zaprojektowano i opracowano w taki sposób, aby był możliwie najbardziej uniwersalny, wielozadaniowy i mógł zaspokoić potrzeby producentów metalowych części tłoczonych z różnych sektorów przemysłu, takich jak lotnictwo, rolnictwo i motoryzacja. Objętość robocza tej maszyny jest, w swoim segmencie, największa na rynku (4140 x 2100 x 1020 mm) i charakteryzuje się bardzo zwartą formą. Jej parametry pozwalają na obróbkę detali 3D i 2D oraz łatwe przełączanie z cięcia na spawanie. Laser Next 2141, wyposażony w laser światłowodowy Prima Power o mocy od 3 do 4 kW to idealna równowaga szybkości, dokładności i niezawodności.

Laser Genius w połączeniu z Combo Tower Laser i LST – automatyczna i wydajna produkcja detali laserowych
Na wystawie Euroblech Prima Power zaprezentuje po raz pierwszy automatyczne rozwiązanie do wycinania laserem światłowodowym – wysokiej klasy laserową maszynę do cięcia laserem 2D Laser Genius 1530, obsługiwaną przez elastyczny system magazynowania Combo Tower i system automatycznego układania w stos LST. Głowica tnąca z nowoczesną adaptacyjną optyką upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Włókno węglowe, z którego wykonane jest ramię maszyny oraz napędy liniowe w głównych osiach zapewniają duże przyspieszenia i prędkości, co umożliwia wzrost produktywności nawet o 15% w stosunku do tradycyjnych systemów.

Combo Tower Laser to elastyczny system magazynowania z wbudowanymi funkcjami podawania i odbierania dla laserów 2D. Zapewnia on udostępnianie poszczególnych materiałów w miarę potrzeb, w sposób automatyczny i bez opóźnień. W celu zwiększenia poziomu automatyzacji, maszyna wyposażona została w system LST do automatycznego sortowania arkuszy. LST automatycznie pobiera gotowe części i sortuje je, wysyłając do zaprogramowanej lokalizacji. Eliminuje to ręczne oddzielanie wyciętych detali od ażuru, zmniejszając liczbę wykonywanych czynności przez operatora.

Combi Genius – kombinacja wydajności i elastyczności
Combi Genius łączy zalety wydajności wykrawania z cięciem laserem światłowodowym. Maszyna umożliwia obróbkę „cztery w jednym” – wykrawanie, formowanie, znakowanie, cięcie laserowe. Maszyna wyposażona jest w inteligentny bijak z obrotową głowicą, który skraca czas wymiany narzędzia i zwiększa ich liczbę w głowicy rewolwerowej, szczególnie narzędzi indeksowych oraz umożliwia skrócenie czasu konfiguracji. Na targach Euroblech Combi Genius po raz pierwszy zostanie zaprezentowany z nowym urządzeniem do ochrony oczu, znajdującym się wokół głowicy tnącej, dzięki czemu niepotrzebne są ściany zabezpieczające wokół maszyny. Zaletą tego rozwiązania jest zwiększenie dostępności i widoczności systemu oraz krótsza i prostsza instalacja.

PSBB – najwięcej możliwości kombinacji dla wszystkich potrzeb produkcyjnych
System PSBB łączy w sobie wykrawanie, cięcie gilotyną kątową, buforowanie i zaginanie. Wydajność tej koncepcji jest wypadkową kombinacji wszechstronnego wykrawania serwo-elektrycznego, zintegrowanego serwo-elektrycznego cięcia gilotyną kątową, serwo-elektrycznego zaginania, automatycznego i elastycznego przepływu materiału oraz zaawansowanego oprogramowania. Linia PSBB prezentowana na targach EuroBlech obejmuje Shear Genius SG1530 z urządzeniem ładującym i EBe2720 serii 4.20 z urządzeniem pobierająco-centrującym (PCD) i urządzeniem do odwracania zaginanego detalu (BTD).

Oprogramowanie: inteligencja u podstaw wszystkich kombinacji technologicznych
Idealna kombinacja różnych technologii, będąca podstawą rozwiązań Prima Power, jest możliwa dzięki rodzinie inteligentnego oprogramowania, które łączy maszyny, monitoruje przebieg produkcji i generuje automatyczne procesy od zamówienia do dostawy. Wszystkie produkty są spójne z koncepcją Przemysłu 4.0 i wyznaczają nowe standardy przemysłowe dla wydajności i niezawodności procesu. W dużej strefie poświęconej oprogramowaniu na stoisku Prima Power na targach Euroblech, odwiedzający będą mogli uczestniczyć w innowacyjnych i interaktywnych prezentacjach i pokazach wielu światowych premier, takich jak funkcje parametryczne w MasterBend, nowy projekt interfejsu dla Tulus Performance Reporting i Tulus Production Reporting z nową aplikacją analityczną i innowacyjną aplikacją Tulus Line do podglądu linii i statusu zamówień.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij