Centra tokarskie QUICK TURN 350MB i QT-COMPACT 300MSY firmy Yamazaki Mazak zostały zaprojektowane z myślą o obróbce szczególnie wymagających detali.

QUICK TURN 350MB to zaawansowane centrum tokarskie z funkcją frezowania i czołowym w swojej klasie systemem sterowania SmoothG CNC. Maszyna, która zadebiutowała w Europie na targach EMO 2017, jest wyposażona w nowy napęd frezu SMOOTH Mill Drive, a także zintegrowany silnik wrzeciona głównego, zapewniający wysoką dokładność i wydajność. Nowy napęd SMOOTH Mill Drive to wrzeciono frezarskie osiągające prędkość 5000 obr./min w głowicy rewolwerowej oraz moment obrotowy 95 Nm. 12-pozycyjną głowicę rewolwerową można zamówić z uchwytami narzędzi VDI lub przykręcanymi.

Centrum tokarskie QUICK TURN 350MB może również realizować szerokie spektrum prac obróbkowych, takich jak toczenie rowków, frezowanie kół zębatych, frezowanie obwiedniowe i wewnętrzna obróbka wielowypustów. Konik sterowany numeryczne umożliwia programowanie zmian siły pozycjonowania i naporu z dokładnością do 0,1 kN. Tryb niskiego naporu pozwala na utrzymanie wysokiej dokładności obróbki smukłych detali w formie wałów o małej średnicy.

QT-COMPACT 300MSY to obrabiarka klasy podstawowej, która pod względem wydajności i specyfikacji nie ma sobie równych w tej klasie maszyn. Oferuje m.in. oś Y oraz drugie wrzeciono. i wyposażona jest w 12-pozycyjną głowice rewolwerową o dużej szybkości indeksowania oraz wrzeciono frezarskie osiągające prędkość 4 500 obr./min z nowym uchwytem Mazak Mill Holder II. Zintegrowane główne wrzeciono tokarskie zapewnia najwyższy poziom dokładności i wydajności w porównaniu z konkurencyjnymi wrzecionami o napędach pasowych.

Maszyną steruje system SmoothC realizujący nowe funkcje, takie jak dwukierunkowe rowkowanie i inteligentne frezowanie kieszeni. Liniowe prowadnice rolkowe na wszystkich osiach zapewniają wysoką sztywność niezbędną w wysoce wydajnej obróbce.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij