Krótkie czasy przebiegu i wyjątkowa precyzja na wszystkich etapach obróbki to cechy, które łączą wszystkie obrabiarki marki HURCO.

Gerald Roch jako sprzedawca firmy Humston Companies zajmującej się produkcją instalacji przekonał się, że przedsiębiorstwa wytwarzające pojedyncze i niewielkie serie produktów za po-mocą obrabiarek do metalu praktycznie nie są w stanie funkcjonować rentownie ze względu na ręczne konfigurowanie maszyn i kontrolę produkcji. Inżynier ten wpadł na pomysł wyposażenia giętarek do metalu w zautomatyzowane układy sterowania. Coś, co obecnie wydaje się oczywi-ste, było wówczas całkowitą nowością. W pierwszych latach po wynalezieniu komputery były dostępne jedynie w instytucjach publicznych, a ponadto były bardzo duże i drogie. Mimo to Gerald Roch i jego partner biznesowy Edward Humston wierzyli w swoją wizję i w 1968 r. razem założyli przedsiębiorstwo HURCO Companies Inc. (HU od nazwiska Humston, R od imienia Roch i CO od angielskiego słowa „company” oznaczającego firmę).

Pierwszy na świecie zautomatyzowany układ sterowania giętarkami do metalu nazywał się „Autobend”. Już w 1969 r. firma HURCO zaczęła sprzedawać moduł sterowania, a niezbędny kapitał początkowy pozyskano od 21 prywatnych udziałowców. Jednak dopiero w 1979 r. doszło do biznesowego przełomu w odniesieniu do tego innowacyjnego podzespołu. Gerald Roch stale pracował nad ulepszeniem modułu Autobend. Teraz 2-osiowy sterownik CNC umożliwiał zapro-gramowanie wybranego kąta wygięcia, a jednocześnie długości elementu poddawanego obróbce. Jednocześnie do modułu Autobend dodano innowacyjną pomoc instalacyjną, dzięki której użytkownik mógł samodzielnie zainstalować program. W ten sposób operator maszyny odzyskał kontrolę nad procesem produkcji.

Firma HURCO jest liderem technologicznym od 50 lat
Wizja Geralda Rocha, założyciela firmy HURCO, jest wciąż konsekwentnie realizowana: Zwiększanie rentowności w produkcji warsztatowej — w szczególności w przypadku pojedynczych i niewielkich serii — poprzez skrócenie czasu przezbrajania i programowania. Już w 1974 r. ten lider technologiczny wprowadził na rynek pierwszą frezarkę sterowaną za pomocą sterownika CNC. Stała się ona sztandarowym produktem przedsiębiorstwa. Dwa lata później, w 1976 r., firma HURCO zaprezentowała pierwszą wersję programowania dialogowego. Ten typ programowania określany w języku angielskim jako „conversational programming” uznaje się powszechnie za decydujący krok umożliwiający dalszy rozwój technologiczny branży. W 1979 r. już ponad 30% obrotu przedsiębiorstwa pochodziło spoza Stanów Zjednoczonych. W produkcji elementów sterowania w coraz większym stopniu wykorzystywano własne maszyny. W 1986 r. firma HURCO zaprezentowała pierwszą maszynę z 3-osiowym sterownikiem CNC, a w 2003 r. swoją pierwszą bramę do obróbki w pięciu osiach. Poprzez przejmowanie innych spółek i nawiązywanie współprac zwiększała się obecność rynkowa firmy HURCO również w Europie. Niem-cy jako kraj uprzemysłowiony miał przy tym kluczowe znaczenie. Od 1988 r. za kierowanie sprzedażą i obsługą klienta w całej Europie odpowiada spółka HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening pod Monachium.

Od samego początku firma HURCO stale inwestuje nie tylko w nowe produkty, lecz także, a nawet przede wszystkim w dalsze rozwijanie już istniejących. W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest wielu inżynierów, mechaników i specjalistów IT. Od 1984 r. dzięki podwójnemu ekranowi Ultimax etap programowania stał się jeszcze prostszy, w 1997 r. na rynek wszedł system stero-wania VMax, w 2000 r. — WinMax Desktop, a następnie w 2006 r. — oprogramowanie WinMax. - Oferowane przez firmę HURCO maszyny CNC są stale dopasowywane do zmieniających się potrzeb klientów. Obrabiane elementy są coraz bardziej złożone, a ich produkcja — bardziej wymagająca. Nowe wymogi spełniamy dzięki możliwościom naszego układu sterowania CNC — wyjaśnia Michael Auer, prezes firmy HURCO Deutschland. - W firmie HURCO dbamy o pro-stotę procesów. Dzięki temu możemy je szybko wdrażać.

Klienci wybierają firmę HURCO ze względu na większą produktywność
Gdy pytamy „Co doceniają Państwo w firmie HURCO?”, 65 procent ankietowanych w pierwszej kolejności wymienia sprawność układu sterowania. - Do pracy można wdrożyć nawet pracowników bez konkretnej wiedzy z dziedziny programowania. Najpóźniej po dwóch dniach nowi operatorzy potrafią obsługiwać maszyny firmy HURCO — deklaruje Michael Auer. Jest to również częścią recepty na sukces firmy HURCO. Dzięki kompleksowej ofercie szkoleń oraz programowi serwisowemu możliwa jest partnerska współpraca z klientami. W ten sposób pracownicy firmy HURCO dowiadują się o szczególnych wymaganiach klientów i przyszłościowych tren-dach.

„Never accept the status quo” — z języka angielskiego „Nigdy nie poprzestawaj na status quo” — to motto Geralda Rocha. Tylko dzięki pomysłowości pracowników przedsiębiorstwa udało się zgłosić ponad 60 patentów. Współzałożyciel firmy HURCO dodaje od siebie, że miał szczęście widzieć, jak pewne rzeczy powinny funkcjonować, a także zawsze miał u swego boku zdolnych pracowników.

Źródło: Mediacontor.de


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij