Wycinarka laserowa Yamazaki Mazak o mocy 4 kW jest w stanie ciąć materiały konstrukcyjne dużych detali, takich jak rury, o długości maksymalnie 8000 mm.

3D FABRI GEAR III doskonale nadaje się do cięcia długich, ciężkich rur i profili używanych w budownictwie, np. w konstrukcji budynków, instalacjach grzewczych i wentylacyjnych, a także w maszynach budowlanych (w tym żurawiach) oraz rolniczych. Dzięki dostępnym opcjom długość cięcia zwiększyć można do ponad 15 000 mm.

Maszyny z serii FABRI GEAR znalazły zastosowanie w wielu prestiżowych projektach budowlanych, m.in. przy budowie toru Formuły 1 Yas Marina w Abu Dhabi, stadionu piłkarskiego w Gdańsku i najwyższej na świecie wieży radiowo-telewizyjnej Tokyo Sky Tree.

Wycinarka laserowa jest wyposażona w głowicę 3D z możliwością ruchu po pięciu różnych osiach, dzięki czemu wycina zarówno profile zamknięte, jak i otwarte. Głowica zapewnia czołową w branży dokładność, realizując cięcie pionowo, tak by metalowe rury ściśle przylegały do siebie bez pozostawiania jakichkolwiek luk. Takie rozwiązanie ogranicza konieczność stosowania uchwytów do przytrzymywania przeciętych elementów podczas spawania i zmniejsza zużycie materiałów spawalniczych. Przyczynia się zatem do skrócenia czasu spawania i zwiększenia wytrzymałości spoiny. Firma Mazak szacuje, że rury cięte maszyną 3D FABRI GEAR III można spawać i montować dwukrotnie szybciej niż rury cięte konwencjonalnie.

Wysoką dokładność cięcia gwarantuje funkcja automatycznego optymalnego ogniskowania, która istotnie skraca czas przepalania.

Najnowsza wersja maszyny jest w stanie ciąć materiały o dowolnych kształtach, w tym rury okrągłe, kwadratowe, prostokątne i trójkątne. Maksymalny rozmiar cięcia wynosi 406,4 mm w przypadku detali okrągłych i 300 mm w przypadku detali kwadratowych.

Maszyna jest zaopatrzona w układ czterech uchwytów, który zapobiega wibracjom i zwiększa dokładność cięcia. Ponadto samocentrujący się zacisk umożliwia szybkie ustawianie maszyny bez konieczności modyfikacji ustawienia przy zmianie profilu kwadratowego na okrągły lub trójkątny.

Ponadto 3D FABRI GEAR III oferuje rozwiązanie DONE-IN-ONE obejmujące opcjonalny zespół do gwintowania, który może przyczynić się do istotnego skrócenia czasu obróbki, gdy gwintowanie odbywać się będzie w tym samym ustawieniu, co cięcie laserowe. Opcjonalny transporter łańcuchowy zwiększa wszechstronność i przepustowość maszyny.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij