Bielsko-Biała, 20 czerwca 2018 – Delta Automation Sp. z o.o. i Evatronix SA wspólnie opracowują i wprowadzają na rynek innowacyjny system kontrolno-pomiarowy oparty na integracji skanera eviXscan 3D z robotem przemysłowym.

- Rozwiązania eviXscan 3D tradycyjnie znajdują zastosowanie w przemyśle na potrzeby inżynierii odwrotnej, kontroli jakości oraz szybkiego prototypowania - mówi Adam Morawiec, wiceprezes ds. Rozwoju Evatronix SA. - Nawiązanie współpracy z Delta Automation otwiera zupełnie nowe obszary zastosowania naszych skanerów. To milowy krok w stronę Przemysłu 4.0.

Integracja robota przemysłowego ze skanerem eviXscan 3D pozwala na bezdotykową korekcję ścieżki robota poprzez odczyt pozycji obiektu poddawanego obróbce, jak również wykonanie pomiarów detekcji obecności komponentów aplikowanych robotem przemysłowym. Opracowany przez Evatronix i Delta Automation system pomiarowo-kontrolny znajduje zastosowanie w określaniu jakości i dokładności procesów technologicznych, m.in. pozwala na bezdotykową kontrolę jakości wykonanego elementu. Kolejna funkcjonalność integracji skanera eviXscan 3D z robotem to automatyczne, dokładne skanowanie obiektów na potrzeby szybkiego prototypowania. 

- Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z Evatronix SA, aby rozwijać technologię kontrolno-pomiarową - mówi Adrian Stodolny, Prezes Zarządu Delta Automation Sp. z o.o. – Opracowane przez nas rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, na przykład w branży automotive, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja procesów technologicznych.

O Evatronix SA
Evatronix to polska firma zajmująca się wdrażaniem innowacyjnych technologii w różnych obszarach nowoczesnej produkcji: oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wdrażania układów elektronicznych, rozwiązań CAD / CAM, a także produkuje zaawansowane, precyzyjne i profesjonalne skanery 3D pod marką eviXscan 3D. Interdyscyplinarna, ale komplementarna kompetencja zespołu Evatronix obejmuje obszary elektroniki, mechaniki, informatyki, metrologii i opracowywania algorytmów.

O Delta Automation Sp. z o.o.
Delta Automation Sp. z o. o. została założona w roku 2012, od roku 2015 jest członkiem DMA Group. Najważniejszymi obszarami działalności przedsiębiorstwa są: automatyzacja procesów produkcji, programowanie sterowników PLC (Siemens i Allen-Bradley), programowanie robotów (ABB, Kuka, Fanuc, Comau, Yaskawa), symulacja offline (Proces Simulate, RobotStudio, RobCad), optymalizacja czasu cyklu, optymalizacja jakości dla technologii. Wśród klientów Delta Automation można wymienić największe przedsiębiorstwa z sektora automotive, np. Daimler AG, Volvo, VW, Porsche, FCA, GM.

O eviXscan 3D
eviXscan 3D to marka precyzyjnych optycznych skanerów 3D wykorzystujących technologię światła strukturalnego, opracowana, zaprojektowana  i dostarczana przez Evatronix SA. Obecnie Evatronix oferuje trzy modele skanerów w ramach linii Heavy Duty (Quadro, Optima i Basic) zaprojektowanych z myślą o wysoce precyzyjnych aplikacjach w obszarach inżynierii odwrotnej, bezstykowej kontroli jakości i szybkiego prototypowania.

Skanery eviXscan 3D są przystosowane do współpracy z robotami przemysłowymi wszystkich marek.

https://www.youtube.com/watch?v=h6nhkPT8OJk


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij