Obrabiarki do grafitu to obrabiarki przeznaczone do obróbki materiałów twardych, w tym także m.in. stali i metali kolorowych.

W zasadzie każda obrabiarka przeznaczona do obróbki szybkościowej może obrabiać materiały ceramiczne i grafit. Materiał, z jakiego wykonana jest elektroda robocza, nie ma najistotniejszego wpływu na strukturę geometryczną powierzchni po obróbce EDM. Głównymi czynnikami decydującymi są: natężenie prądu, czas trwania impulsu oraz materiał przedmiotu obrabianego. Struktura geometryczna powierzchni określa stan warstwy wierzchniej obrobionej powierzchni, co w przypadku obróbki wykańczającej stanowi ważny parametr jakościowy. Struktura  taka w obróbce EDM powstaje poprzez  nakładanie  się  śladów pojedynczych wyładowań iskrowych, co powoduje, że ma charakter izotropowy. Stan warstwy wierzchniej obrobionej  powierzchni  w przypadku elektrod grafitowych zależy również od wielkości ziarna oraz gęstości.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij