Między 26 a 29 czerwca Prima Power oficjalnie otwiera swoje nowe centrum technologiczne w Neufahrn koło Monachium.

Prima Power przenosi swoją niemiecką lokalizację z Frankfurtu do Monachium, aby być bliżej swoich klientów, ponieważ to miasto jest bardziej centralnie zlokalizowane względem wszystkich krajów niemieckojęzycznych oraz przemysłu metalowego, a także międzynarodowym węzłem komunikacyjnym powiązanym z większością krajów europejskich.

W nowym centrum technologicznym prezentowane są najnowsze innowacje w ofercie produktów Prima Power: maszyny 2D i 3D do cięcia wyposażone w laser światłowodowy Laser Genius i Laser Next, kombinację wykrawarki i wycinarki laserowej Combi Genius, serwoelektryczny automat gnący BCe Smart oraz serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030.

Neufahrn  26 – 29 czerwca 2018 r. — Prima Power ma przyjemność ogłosić oficjalne otwarcie nowego centrum technologicznego w Neufahrn koło Monachium.

Nowa lokalizacja znajduje się w samym sercu Europy niemieckojęzycznej. W rezultacie Prima Power może teraz lepiej służyć całemu rynkowi niemieckojęzycznemu i być bliżej regionów, w których jej maszyny są wykorzystywane.
Paolo Musante, dyrektor zarządzający Prima Power GmbH, powiedział: - Nowe centrum technologiczne będzie służyć jako centrum doskonałości i będzie silnie koncentrować się na zadowoleniu klienta, ponieważ z tego miejsca możemy zaoferować naszym klientom niezwykle skuteczne wsparcie, szczególnie dla przemysłowych obszarów południowych Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Monachium, jako międzynarodowy węzeł komunikacyjny, jest doskonale połączone z europejską siecią kolejową i autostradową oraz drugim największym lotniskiem w Niemczech. Jest to dla nas niezwykle istotne, ponieważ jesteśmy firmą działającą globalnie, tym bardziej, że dzięki temu możemy szybko i łatwo dotrzeć do naszych klientów z innych krajów europejskich.

Prima Power GmbH w Neufahrn zatrudnia 55 osób (z których 35 pracuje w dziale obsługi klienta) i zajmuje powierzchnię 1800 m2. Około połowa tego obszaru stanowi centrum pokazowe, w którym na żywo prezentowane są najnowsze technologie i produkty, i które pomieści dużą liczbę gości.

Oprócz biur dostępne są dwie sale konferencyjne z bezpośrednim widokiem na centrum pokazowe. Przeznaczone są one głównie na wydarzenia, wizyty klientów, spotkania, seminaria, ale także szkolenia dla inżynierów i pozostałych pracowników Prima Power.

Zgodnie ze strategią rozwoju Prima Power GmbH, celem jest stworzenie zespołu 70 pracowników w nowej spółce zależnej do 2020 roku. Przewidywana jest głównie ekspansja, poza sprzedażą i serwisem, w zastosowaniach i kadrze szkoleniowej, w celu dalszego rozwoju jako nowoczesne centrum kompetencji.

Prima Power GmbH jest częścią Prima Industrie, grupy zatrudniającej ponad 1700 pracowników na całym świecie i posiadającej 450 milionów euro przychodów, z czego 5% jest realizowane w obszarze Europy niemieckojęzycznej. Grupa w 2017 roku świętowała 40-lecie działalności i rekordowy rok w kontekście wszystkich głównych wskaźników finansowych, przy 14% wzroście przychodów, +18% w przyjmowanych zamówieniach oraz +83% w zysku netto. Otwarcie nowego zakładu w Monachium jest częścią większego planu inwestycji, którego celem jest zwiększenie obecności na strategicznych rynkach oraz poszerzenie i udoskonalenie swojego zestawu centrów technologicznych, aby zapewnić lepszą i bardziej kompleksową obsługę klienta.
W ramach wydarzenia otwierającego, goście będą mieli okazję zobaczyć na żywo możliwości centrum technologicznego i będą mogli wziąć udział w serii wykładów na temat głównych trendów obróbki blach, takich jak cięcie laserem światłowodowym 3D i Industry 4.0. Teoria i praktyka będą zatem połączone w celu uzyskania jak najszerszego obrazu tego sektora.

W nowym Centrum Technologii prezentowane są najnowsze innowacje w ofercie produktów Prima Power: najszybsza na rynku maszyna 3D do cięcia laserem światłowodowym Laser Next 1530 (młodsza siostra niedawno wprowadzonej na rynek wersji 2141), wysoce wydajna maszyna 2D wyposażona w laser światłowodowy Laser Genius 1530, zintegrowany system wykrawania i obróbki laserem światłowodowym Combi Genius 1530 oparty na technologii serwoelektrycznej, niezwykle wydajny serwoelektryczny automat gnący gięcia BCe Smart oraz szybka, dokładna i wydajna serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030. Wszystkie produkty są wyposażone w technologie Industry 4.0  pozwalającą na produkcję cyfrową, połączoną i opartą na danych.

Paolo Musante podsumowuje: Otwarcie nowego centrum technologicznego w Monachium jest kluczowym krokiem wspierającym dalszy rozwój Prima Power na rynku Europy niemieckojęzycznej, w którym widzimy znaczny potencjał wzrostu dla Prima Power na wszystkich rynkach przemysłowych. Ta nowa lokalizacja umożliwi Prima Power zaoferowanie silniejszego i bardziej wydajnego bezpośredniego wsparcia nowym i obecnym klientom w regionie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij