Firma Yamazaki Mazak ogłosiła zakończenie pierwszego etapu budowy i rozpoczęcie montażu w swoim nowym zakładzie Inabe Plant, położonym w mieście Inabe w prefekturze Mie.

Nowy zakład — zajmujący się produkcją wielkogabarytowych centrów obróbkowych do obróbki pięciostronnej oraz obrabiarek 5-osiowych — otwarto z myślą o rosnącym popycie na duże obrabiarki, zwłaszcza w branży lotniczej, maszyn budowlanych i energetycznej. Fabryka Inabe Plant to szósty zakład produkcyjny firmy Mazak w Japonii.

Budowa zakładu Inabe Plant ruszyła w 2016 roku, a jej pierwszy etap zakończył się w lutym 2018 roku. Wtedy też produkcję dużych obrabiarek przeniesiono z zakładu Minokamo Plant w prefekturze Gifu do Inabe. Ponadto po rozpoczęciu pracy w fabryce w Inabe całkowita moc produkcyjna zakładów na terenie Japonii wzrosła o 20 procent.

Rynek obrabiarek to obecnie prężnie działający sektor, dlatego na przyszłość zaplanowano kolejne wzrosty produkcji. Sprzyjać im będzie nowy zakład, dzięki któremu firma skuteczniej odpowie na potrzeby rynków lokalnych i zagranicznych.

Informacje o zakładzie Inabe Plant

 Nazwa fabryki: Inabe Plant
Adres: miasto Inabe, prefektura Mie
Powierzchnia całkowita terenu: 115 000 m2
Powierzchnia hali: 33 000 m2 po pierwszym etapie budowy
Produkt: Duże centra obróbkowe do obróbki pięciostronnej, 5-osiowe centra obróbkowe oraz małej/średniej wielkości pionowe centra obróbkowe

Wartość inwestycji: 16 miliardów jenów (pierwszy etap budowy)

Charakterystyka zakładu Inabe Plant

[Zakład produkcji dużych obrabiarek dla przemysłu lotniczego i maszyn budowlanych]

  • Wysokość sufitu wynosi 19 m — to najwyższy spośród wszystkich zakładów firmy Mazak. Dzięki sufitowi na wysokości 19 m odległość od podłogi do suwnicy wynosi 13 m (podesty A–D), co zapewnia wystarczającą ilość przestrzeni do produkcji wielkogabarytowych obrabiarek. Dla porównania: Wysokość sufitu w zakładzie Minokamo Plant 1: 16 m, odległość od podłogi do suwnicy: 8 m
  • Solidne fundamenty pod produkcję dużych, wysoce precyzyjnych obrabiarek. Żelbetowe fundamenty zakładu o grubości 1 m niwelują wstrząsy podczas regulacji i przeglądów, a także zapewniają dużą dokładność przy montażu wielkogabarytowych obrabiarek.
  • Stała kontrola temperatury w zakładzie, zaawansowany system klimatyzacji i oświetlenia. W celu wyeliminowania wszelkich zakłóceń wywołanych wahaniami temperatury zewnętrznej, temperatura we wnętrzu zakładu jest kontrolowana od podłoża do wysokości 10 m z dokładnością do ±1 stopnia Celsjusza. Energooszczędny system kontroli środowiskowej i oświetlenie zużywają zdecydowanie mniej prądu niż tradycyjne rozwiązania.
  • Dużo miejsca na skrawanie próbne i rozwiązania pod klucz. Efektywnie zagospodarowana przestronna powierzchnia posłuży do prezentacji dużych obrabiarek podczas skrawania testowego oraz jako gotowych konfiguracji.

 

 

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij