Już w czerwcu w europejskiej centrali firmy Mazak w Worcester (Wlk. Brytania) będzie miało miejsce nowe wydarzenie: AutomatiON.

Organizując je, firma Mazak chce zachęcić użytkowników maszyn, by „włączyli” w swoich zakładach automatyzację i sięgnęli po korzyści, jakie ona przynosi.

Na imprezie przedstawione zostaną rozwiązania automatyzacyjne wielu różnych dostawców, w tym firm Mazak, FANUC, RoboJob, Indunorm, Hydrafeed i Iemca. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą opcji automatyzacji dostępnych w Europie. Głównymi organizatorami są: Sadik Atay, dyrektor ds. rozwoju strategicznego w Europie, oraz Mike Sykes, menedżer systemów automatyki w firmie Mazak.

AutomatiON potrwa od 19 do 21 czerwca 2018 r. Osią wydarzenia będą prezentacje ośmiu różnych rozwiązań automatyzacyjnych, dzięki którym można łatwo zwiększyć wydajność i rentowność działalności.

Prezentacja rozwiązań zrobotyzowanych obsługujących obrabiarki obejmować będzie QUICK TURN 250MY TA-12/200 — opracowane przez firmy Mazak i RoboJob centrum tokarskie „plug and play” z robotem FANUC M-10iA sterowanym przez system SmoothG CNC. FANUC zaprezentuje także możliwości współdziałania robota z maszyną QUICK TURN 250MSY.

Jedną z „gwiazd” imprezy prawdopodobnie okaże się VARIAXIS i-300 AWC — zintegrowana 5-osiowa komórka zautomatyzowana, zaprojektowana z myślą o nienadzorowanej obróbce złożonych detali w produkcji małoseryjnej wysoce zróżnicowanych wyrobów. Zajmuje niewielką powierzchnię, a jej magazyn o pojemności 505 narzędzi można rozbudować już po zainstalowaniu maszyny. Maksymalne wymiary obróbki to Ø350 mm x 315 mm, a maksymalna masa detalu wynosi 60 kg.

W kategorii obrabiarek 5-osiowych zaprezentowana zostanie także maszyna VARIAXIS j-600/5X z ultrakompaktowym zmieniaczem Indumatik® Toolchanger na 250 narzędzi. Ta kombinacja tworzy wysoce wydajne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie, które minimalizuje czas ustawiania i koszt jednostkowy obróbki skomplikowanych detali.

Uczestnicy wydarzenia będą również mogli zobaczyć rozwiązanie Mazak MPP (Multi Pallet Pool) prezentowane wraz z poziomym centrum obróbkowym HCN 4000. System MPP, zaprojektowany specjalnie do pracy nienadzorowanej, oferuje szybki transfer palet i zajmuje niewielką powierzchnię podłogi — do 40% mniejszą niż porównywalny system PALLETECH. Sterowany jest za pośrednictwem systemu Smooth CNC z aplikacją Mazak SMOOTH MPP.

Producentów i podwykonawców z branży motoryzacyjnej, którzy realizują produkcję wieloseryjną w dużych partiach, zainteresuje niezwykle wydajne rozwiązanie MULTIPLEX W-200Y + GL-100 — połączenie dwuwrzecionowej, dwugłowicowej obrabiarki z superszybkim podajnikiem bramowym. Robot GL ma nowy zębatkowy układ napędowy o imponującej szybkości 75/160 m/min w osiach A/B, skracający czas załadunku/rozładunku nawet o 25 procent.

Systemy podawania prętów reprezentować będzie Iemca BOSS — automatyczny podajnik prętów o długości od jednego do sześciu metrów. Czas wymiany prętów w podajniku BOSS wynosi zaledwie 18 sekund, co przekłada się na krótszy czas jałowy konika oraz większą wydajność toczenia.

Richard Smith, dyrektor zarządzający grupą europejską Yamazaki Mazak, skomentował: - Jesteśmy głęboko przekonani, że dalsza automatyzacja jest użytkownikom maszyn niezbędna do zwiększania produktywności i konkurencyjności. Organizowane przez naszą firmę europejskie wydarzenie ma zachęcić ich do korzystania z potencjału rozwiązań automatyzacyjnych, ponieważ nawet najmniejszy warsztat może wiele zyskać na wdrożeniu prostego robota obsługującego obrabiarkę. Prezentowane rozwiązania automatyzacyjne firmy Mazak i naszych partnerów należą do najbardziej wydajnych w swojej klasie. Zachęcam każdego użytkownika obrabiarek do zarezerwowania odpowiedniej daty w kalendarzu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij