Nowa obrabiarka VARIAXIS j-600/5X AM to najnowszy model w rodzinie hybrydowych maszyn wielozadaniowych firmy Yamazaki Mazak.

VARIAXIS j-600/5X AM umożliwia producentom szybkie i bezproblemowe addytywne wytworzenie kształtu części, a następnie precyzyjną obróbkę subtrakcyjną w ramach tej samej konfiguracji maszyny.

Obróbka hybrydowa ma wiele zalet, takich jak istotne skrócenie całkowitego czasu obróbki, bardziej efektywne wykorzystanie materiałów, a także ograniczenie czasu potrzebnego na ich przygotowanie, np. kucie lub odlewanie. Ponadto jedną z największych zalet technologii addytywnej firmy Mazak jest możliwość nakładania różnych materiałów na podłoże. W ten sposób użytkownicy obrabiarek mogą wytwarzać komponenty, jakich wcześniej nie dało się zrealizować — poprzez powlekanie części lub nakładanie drugiego materiału na pierwotną część.

W rezultacie uzyskuje się znaczącą redukcję czasu produkcji, a w cały proces zaangażowana jest mniejsza liczba maszyn i operatorów. Istotną dodatkową korzyścią jest możliwość wykonywania operacji o charakterze naprawczym na częściach o dużej wartości.

VARIAXIS j-600/5X AM to 5-osiowe pionowe centrum obróbkowe wyposażone w głowicę Wire-Arc do szybkiego wytwarzania addytywnego.

Głowica typu Wire-Arc do wytwarzania addytywnego jest zamontowana na koniku maszyny i nakłada kolejne warstwy materiału, budując trójwymiarowe detale o prawie ostatecznym kształcie (NNT, near-net-shape). System szybko nakłada materiał dzięki wykorzystaniu drutu, a nie metalowego proszku.

Obrabiarka osiąga wysoką dokładność i wydajność za sprawą głównego wrzeciona o prędkości obrotowej 12 000 obr./min i szerokiemu zakresowi obrotu osi B (od +90° do -120°). Konstrukcja maszyny charakteryzuje się wysoką sztywnością i dokładnością. Na wszystkich osiach liniowych stosowane są liniowe prowadnice rolkowe, a na obu osiach obrotowych — przekładnie rolkowo-krzywkowe.

Za sprawą SmoothX — najszybszego na świecie systemu CNC — maszynę VARIAXIS można łatwo programować zarówno w zakresie automatyzacji obróbki, jak i zgrzewania. Model j-600/5X AM doskonale sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach, m.in. w produkcji i naprawie śrub części okrętowych, form, matryc i elementów instalacji wiertniczych.

Z myślą o optymalnym współdziałaniu z coraz powszechniej stosowanymi platformami Przemysłu 4.0 wszystkie maszyny firmy Mazak do wytwarzania addytywnego są przygotowane do łatwej integracji z obecnymi i przyszłymi inteligentnymi systemami zarządzania produkcją. Maszyny firmy Mazak do wytwarzania addytywnego działające w oparciu o system SmoothX CNC mogą być objęte monitorowaniem i analizą produkcji w czasie rzeczywistym, a sprzężenie tych funkcji z udoskonalonymi mechanizmami planowania prowadzi do skrócenia czasu produkcji, obniżenia niezbędnego poziomu zapasów w procesie produkcyjnym i redukcji pośrednich kosztów robocizny. 

Źródło: Wpragency.co.uk


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij