22 listopada odbyła się dziesiąta edycja Forum Stali Nierdzewnych, po raz pierwszy organizowana na terenach centrum kongresowo-wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu, jako wydarzenie towarzyszące targom.

Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem i zainteresowaniem firm z polskiego sektora stali nierdzewnych. Forum przyciągnęło wielu nowych  słuchaczy z branży i z jej szeroko rozumianego otoczenia biznesowego. Liczba firm-uczestników była naprawdę imponująca, biorąc pod uwagę specyfikę i „niszowość” tego sektora, i przerosła oczekiwania organizatora, którym niezmiennie, od lat jest Focus Nierdzewne. To jedno z najważniejszych i najbardziej znanych wydarzeń w naszej branży w Polsce.

Dzień Stali Nierdzewnych to okazja do wymiany wiedzy oraz doświadczeń na temat aktualnych trendów rynkowych, nowoczesnych technologii i rozwiązań związanych z branżą stali nierdzewnych czy też zastosowań tego materiału w różnych gałęziach przemysłu. Do dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele czołowych producentów i dystrybutorów stali nierdzewnych, odbiorców wyrobów hutniczych, dostawców usług oraz technologii dla branży, powiązanych z nią organizacji, a także środowiska naukowego i akademickiego.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Stal nierdzewna - nowoczesny materiał uniwersalny”. Forum Stali Nierdzewnych organizowane jest corocznie przez redakcję czasopisma Focus Nierdzewne i na stałe wpisało się w kalendarz oczekiwanych imprez branżowych.

Spotkanie adresowane jest do producentów, dystrybutorów, przetwórców i użytkowników stali odpornych na korozję z wielu branż przemysłowych w Polsce i w Europie. Forum jest platformą dyskusji w ścisłym i wyselekcjonowanym gronie ekspertów, umożliwiającą wymianę poglądów, wiedzy i doświadczenia oraz zdobycie najnowszych informacji rynkowych i technologicznych. Goście uczestniczą w ciekawych sesjach wykładowych, popartych prezentacjami multimedialnymi oraz w indywidualnych rozmowach kuluarowych. Na Forum poruszane są zagadnienia dotyczące sytuacji gospodarczej na rynku  stali nierdzewnych, aktualnych trendów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zastosowań, przetwarzania i wykorzystania stali nierdzewnej w przemyśle. Prelegentami tego wydarzenia są przedstawiciele środowiska naukowego, eksperci z hut europejskich, z sektora dystrybucji, z firm przetwarzających lub wykorzystujących w produkcji stal nierdzewną, a także świadczących usługi komplementarne dla branży.

Choć X Forum Stali Nierdzewnych jest wydarzeniem towarzyszącym targom, to Focus Nierdzewne jest nadal jedynym organizatorem tego przedsięwzięcia. Poza uczestnictwem w ramowym programie Forum, goście będą mieli możliwość bezpłatnego wstępu na targi i  zwiedzenia wystawy.

Niemal 200 osób wzięło udział w wydarzeniu zorganizowanym 8 czerwca 2017 r. w Poznaniu przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna.
Przyciągnęło ono przedstawicieli czołowych firm z polskiej oraz europejskiej branży.
przykładach innych innowacyjnych zastosowań stali nierdzewnych mówili m.in. Marcin Stanik z firmy Invest-Tech (konstrukcje oczyszczania ścieków) oraz Zbigniew Brytan z Politechniki Śląskiej (wybrane gałęzie przemysłu). Ciekawym uzupełnieniem praktycznych informacji było wystąpienie Artura Ciesielskiego z firmy Dienes, który przedstawił najnowsze możliwości technologiczne związane z cięciem stali i metali metali.

Organizator X Forum Stali Nierdzewnych:
•    Focus Nierdzewne
Partnerzy:
Chimimeca Polska
Stappert Polska
Mercedes Benz Sosnowiec
Lexus Katowice
Partnerzy medialni DSN:
•    „Biuletyn Instytutu Spawalnictwa”
•    „STAL Metale & Nowe Technologie” wydawnictwa Elamed
•    Portal „staleo.pl”
Współpraca:
Steelmet
Stowarzyszenie Stal Nierdzewna

Źródło: Focus-Nierdzewne.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij