Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu we wrześniu 2017 roku była o 4,3 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 roku. Wynik jest zbliżony do oczekiwań MR.

W porównaniu z wrześniem 2016 roku produkcja sprzedana przemysłu była wyższa w 29 (spośród 34) działach przemysłu. Sprzedaż rosła najszybciej w produkcji metali (o 15,6 proc.) oraz komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych (o 12,8 proc). Spadek produkcji przemysłowej, w porównaniu z wrześniem 2016 r., nastąpił jedynie w 5 działach, z czego największy w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego (o 35,5 proc.).

We wrześniu 2017 roku, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 roku, o 15,5 proc. wzrosła sprzedaż przedsiębiorstw budowlanych.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu we wrześniu 2017 roku były wyższe niż przed rokiem o 3,1 proc. wobec wzrostu o 3 proc. w sierpniu. W porównaniu z sierpniem br. ceny wzrosły o 0,4 proc.

Zgodne z oczekiwaniami wrześniowe dane oraz niska zeszłoroczna baza dla produkcji przemysłowej pozwalają oczekiwać, że dynamika produkcji przemysłowej w październiku br. znacząco przyspieszy i wyniesie około 9 proc. w skali roku. Wzrost produkcji budowlanej w październiku powinien przyspieszyć do około 20 proc. w ujęciu rocznym.

Źródło: Mr.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij