Lepszy stosunek wartości do wydajności w zakresie kontroli produkcji i pozycjonowania.

Wrocław, 03 sierpnia 2017 r. — Firma FARO® (NASDAQ:FARO), najbardziej zaufany na świecie dostawca rozwiązań pomiarowych i obrazujących 3D w dziedzinach: metrologia przemysłowa, projektowanie produktów, BIM/CIM w budownictwie, bezpieczeństwo publiczne/badania kryminalistyczne oraz zastosowań systemów wizyjnych 3D , wprowadza nowe ramię pomiarowe FARO® QuantumS FaroArm®. Nowy produkt umacnia firmę FARO na pozycji lidera pod względem wartości i wydajności w procesie kontroli jakości produkcji dzięki najlepszej w swojej klasie wydajności i trwałości, poprawionej ergonomii oraz wyjątkowej mobilności.

Wydajność i trwałość
Ramię QuantumS jest certyfikowane zgodnie z normą ISO 10360 -12: 2016, najbardziej rygorystyczną międzynarodową normą jakościową dotyczącą pomiarów jaka istnieje. Ta ogólnoświatowa norma, w odróżnieniu od innych norm regionalnych, takich jak VDI/VDE 2617, określa spójne, krytyczne procedury testowania, które umożliwiają obiektywne porównywanie wydajności dowolnych i wszystkich przegubowych współrzędnościowych urządzeń pomiarowych. Poza tym ramię QuantumS wyznacza nowy standard wytrzymałości, spełniając wymogi norm Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC 60068-2) w zakresie odporności na wstrząsy, wibracje i naprężenia termiczne. Ramię QuantumS, wyposażone w głowicę skanującą FAROBluTM Laser Line Probe HD, kontynuuje tradycję firmy FARO, zapewniając maksymalną spójność pomiarów zarówno kontaktowych, wykonywanych bezpośrednio przy częściach, jak i bezkontaktowych w każdym środowisku roboczym. W rezultacie firma FARO umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie poprawy wydajności użytkowników końcowych, ponieważ jej produkty umożliwiają szybsze rejestrowanie większej liczby drobnych szczegółów, niż jakiekolwiek inne porównywalne urządzenia na rynku.

Użyteczność
Zaawansowany interfejs człowiek-maszyna i poprawiona ergonomia czynią z ramienia FARO QuantumS wirtualne przedłużenie ludzkiej ręki i zmniejszają wysiłek i zmęczenie operatora. Radykalny wzrost komfortu i mobilności zwiększa wydajność operatora, umożliwiając ciągłą pracę przez dłuższy czas w ciągu dnia.

Mobilność
Ramię QuantumS rozwija koncepcję prawdziwej mobilności, zwiększając zasięg nawet o 40%. Zaawansowana łączność bezprzewodowa gwarantuje, że niezawodność skanowania i sondowania bez użycia przewodów jest porównywalna do skanowania i sondowania z użyciem przewodów. Co więcej, dostępność dwóch wymienialnych w trakcie pracy akumulatorów umożliwia ciągłą pracę w dowolnym miejscu hali fabrycznej bez zewnętrznego zasilania.

- Firma FARO jest niezwykle dumna z zajmowanej pozycji lidera rynku, oferując ramię pomiarowe FAROArm®, które jest o 25% dokładniejsze niż jakiekolwiek dotychczasowe ramię FAROArm®. To nasze najbardziej wytrzymałe ramię FAROArm® w historii, które spełnia najbardziej rygorystyczne ogólnoświatowe normy jakościowe — uważa dr Simon Raab, prezes i dyrektor generalny firmy FARO. - Nieustannie dążymy do podnoszenia standardu relacji wartość/wydajność w dziedzinie pomiarów wielkogabarytowych, łącząc awangardową użyteczność, najlepszą w klasie wydajność i ceny odpowiadające wartości. Nowy wymiar współdziałania użytkownika, zwiększona mobilność i obsługa rozwiązania Super 6DoF znacznie ułatwiają obsługę, zarówno pod względem indywidualnego komfortu, jak i wydajności.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij