Podsumowanie 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki.

TOOLEX to wiodące Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki w Polsce. Równolegle z ich jubileuszową, 10. edycją odbyły się Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.
Nasi Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy - towarzyszyły im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

TOOLEX – OILexpo – WIRTOTECHNOLOGIA w liczbach
• 516 wystawców z 14 krajów
• blisko 600 reprezentowanych marek
• 450 maszyn w ruchu
• 15 000 m2 ekspozycji targowej
• ponad 10 000 zwiedzających
• ponad 65 nowości i premier

Jubileuszowy sukces
10. edycja TOOLEX, jak na jubileusz przystało, zgromadziła rekordową liczbę wystawców i marek na największej powierzchni wystawienniczej w swojej historii. Nigdy wcześniej targi nie cieszyły się też tak dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy wizytę w Sosnowcu uznają już za obligatoryjną. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r., liczba firm prezentujących swoje rozwiązania, wzrosła ponad 4-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie.
Wystawcy prezentując swoją ofertę wykorzystali powierzchnię 15 000 m2 dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia.

Wystawę odwiedziło ponad 10 tys. specjalistów z branży. Wśród nich 40% to specjaliści i pracownicy działu produkcji, a 35% to kadra zarządzająca i decydenci. TOOLEX odwiedzają zarówno klienci z Polski, jak i z zagranicy. Tak dynamiczny rozwój sprawił, że TOOLEX stały się rozpoznawalną i znaczącą marką na targowej mapie Europy.

Siła Partnerów
O mocnej pozycji TOOLEX na targowym rynku świadczy także liczne grono silnych Patronów - instytucji branżowych, uczelni wyższych oraz mediów, którzy stale wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny wydarzenia. Prestiż TOOLEX potwierdza Patronat Honorowy Ministerstwa Rozwoju.

Targi były obecne zarówno w ogólnych, jak i branżowych mediach. Opiekę medialną sprawowały polskie media związane z branżą obróbczą, narzędziową, metalową i utrzymania ruchu. Impreza TOOLEX była również reklamowana w wielu mediach zagranicznych – niemieckich, włoskich, czeskich i słowackich. Zaproszenie do odwiedzenia targów zostało rozesłane do ponad 250 redaktorów i przedstawicieli mediów branżowych. Wsparcia w promocji wydarzenia oraz przekazywaniu zaproszeń udzielili również nasi partnerzy i wystawcy.

Liderzy rynku
Podobnie jak w latach ubiegłych, zakres tematyczny prezentowanych produktów i usług obejmował: obrabiarki, narzędzia, urządzenia technologiczne, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, urządzenia do obróbki na gorąco, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarowe, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.

Po raz kolejny na targach pojawili się tacy liderzy branży, jak ABPLANALP, AJAN, APX TECHNOLOGIE, CORMAK, DEMATEC, DMG MORI, ELESA+GANTER, EMUGE FRANKEN TECHNIK, FANUC, HACO FAT, GALIKA, GF MACHINING SOLUTIONS, HTM, HURCO, METAL TEAM, MTI, MS SPINEX, SANDVIK, SCHUNK, STIGAL oraz wielu przedstawicieli polskiego przemysłu obróbczego, jak na przykład AFM, AVIA, JANUS, FANAR, TBI, PAFANA.

Więcej niż targi
TOOLEX to nie tylko wystawa i 450 najnowocześniejszych maszyn w ruch, ale i atrakcyjny program targów, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, bezpieczeństwu maszyn, wizualizacji procesów, projektowania oraz CAD/CAM/CAE. Przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o. zaprosili gości na wykłady i konsultacje dotyczące „Zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE”.

Zainteresowaniem cieszyło się również seminarium: „Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno - chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego”, organizowane przez przedstawicieli H2O GmbH. Ponadto, firma SANDVIK zorganizowała 3-dniowe spotkanie dla swoich partnerów i klientów, przedstawiciele GT85 - seminarium poświęcone technologii mycia w przemyśle obróbczym, a specjaliści z CAM Technology Sp. z o.o poruszyli temat narzędzi baryłkowych i realnej optymalizacji czasu obróbki.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się również „Starcie Szlifierzy” - pierwsze w Polsce zawody w szlifowaniu, które powstały z myślą o grupie zawodowej szlifierzy. Starcie stało się również miejscem wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów w branży oraz okazją do przetestowania materiałów ściernych. Organizatorem zawodów była firma 3M Poland.

Nagrodzeni
Pierwszego dnia jubileuszowej edycji Targów TOOLEX odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane przez Wystawców tegorocznych Targów oraz za najlepszą formę prezentacji. I tak, medal za sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi otrzymał Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. Za serię urządzeń myjących TARRA COMPACT z modelami 100, 200 i 400 w różnych konfiguracjach medal otrzymała natomiast firma GT85 POLSKA Sp. z o.o. Ponadto silna konkurencja oraz liczba grupa zgłoszonych produktów spowodowały, że Komisja przyznała również wyróżnienia dla VOLLMER POLSKA Sp. z o.o. za Vollmer VGrind 360, OSG POLAND Sp. z o.o. za narzędzie do ustawiania korekcji średnicy podczas frezowania gwintów DCT, MMT Sp. z o.o. za innowacyjne i zaawansowane narzędzie do gratowania MULTI CUTTING EDGE MARKI CP GRAT-EX® oraz dla SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH za HFT - high feed Turing.

Jak co roku przyznany został również medal Expo Silesia za efektowną formę prezentacji. Powędrował on do firmy TBI TECHNOLOGY Sp z o.o., która zaskoczyła organizatorów i zwiedzających stoiskiem innowacyjnym i nowoczesnym pod względem projektowym. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali natomiast: ABPLANALP Sp. z o.o., DEMATEC POLSKA Sp. z o.o., DMG MORI POLSKA Sp. z o.o., EROWA TECHNOLOGY Sp. z o.o., GF MACHINING SOLUTIONS Sp. z o.o., KEYENCE INTERNATIONAL NV/SA Poland Branch, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL Sp. z o.o., SANDVIK POLSKA Sp. z o.o., SCHUNK INTEC Sp. z o.o., STIGAL oraz SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GMBH.

Podczas jubileuszu TOOLEX również Wystawcy obchodzili swoje okrągłe jubileusze działalności. Jako Organizatorzy targów gratulowaliśmy sukcesów na rynku i wręczyliśmy z tej okazji pamiątkowe statuetki firmie PAX z okazji 10-lecia działalności, DPS SOFTWARE z okazji 20-lecia, firmy, TEMREX-DYNATECH Sp. z o.o., DACPOL Sp. z o.o. i AWA Sp. z o.o. – z okazji 25-lecia oraz ABPLANALP Sp. z o.o. - z okazji 40-lecia istnienia.
Organizatorzy podziękowali również prawie 50 firmom i Partnerom, którzy budowali sukcesywnie markę TOOLEX, wspierając jej rozwój już od pierwszej edycji. Wręczono im jubileuszowe statuetki.

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia w dniach 2-4 października 2018 roku!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij