Przewóz blach i elementów stalowych nie jest sprawą prostą. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko „załadować części na pakę”, po czym odjechać – musimy spełnić cały szereg wymagań do tego, byśmy w ogóle kwalifikowali się do transportowania.

Magazynowanie stali u producentów zdarza się dość często, chociaż starają się oni nie przechowywać towaru zbyt długo. Wynika to głównie z tego, że realizują oni konkretne zamówienia, a następnie bezpośrednio wysyłają towar do odbiorcy. Rzadko więc zdarza się, by mieli jakieś duże nadwyżki, w związku z czym nie mają oni imponujących powierzchni magazynowych. Z pomocą przyjdzie im postępująca informatyzacja – istnieją bowiem profesjonalne programy komputerowe, które samodzielnie wyliczą dostępność przestrzeni i ocenią, jak bezpiecznie i w sposób kompaktowy składować konkretne blachy. Jeśli oprzeć ich identyfikację na kodach kreskowych, gospodarowanie przestrzenne staje się w zasadzie formalnością. Można wtedy stosować Warehouse Management System (System Zarządzania Magazynem), który w połączeniu z czytającymi kody kreskowe terminalami zapewnia bardzo sprawne funkcjonowanie. Magazyny można również uzupełnić o automatyczne regały, które pozwalają na składowanie konkretnych arkuszy o sporej powierzchni, a jednocześnie o dużym obciążeniu. Za pomocą mechanicznego sterowania można określić, jaki egzemplarz ma zostać pobrany i zapamiętany przez system.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij