Fiber Laser Days 2017 - STAL Metale & Nowe Technologie

Lasery włóknowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa entuzjastów, a dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji przekonać się o jej zaletach, firma IPG Photonics przygotowała konferencję Fiber Laser Days 2017.

Lasery włóknowe cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa entuzjastów tej technologii, a dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji przekonać się o jej zaletach, firma IPG Photonics przygotowała konferencję Fiber Laser Days 2017.

Konferencja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem Gości. Tegoroczne spotkanie zgromadziło około stu przedstawicieli z wielu gałęzi przemysłu, z każdego zakątka Polski od Pomorza przez Wielkopolskę po województwo Podkarpackie.

Czwarta już edycja Fiber Laser Days 2017, konferencji organizowanej przez firmę IPG Photonics, odbyła się 5 października w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Z roku na roku widać wyraźny wzrost zainteresowania laserami włóknowymi.

Fiber Laser Days 2017 były okazją do wysłuchania referatów przedstawiających najnowsze osiągnięcia dotyczące laserów włóknowych, aktualny stan ich konstrukcji oraz rozwoju. Większość prelekcji oraz prezentacji poświęconych było przykładom wdrożeń tej technologii w praktyce przemysłowej w Polsce. Do współpracy zaproszono zewnętrzne firmy budujące maszyny do laserowej obróbki materiałów oraz użytkowników laserów włóknowych, techniczne uczelnie wyższe, jak również Instytut Spawalnictwa.

Konferencja została podzielona na trzy panele: naukowy, przemysłowy i praktyczny. W pierwszej części spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z aspektami technicznymi dotyczącymi laserów włóknowych, obejmującymi m.in. zagadnienie optyki skanującej i oscylacji wiązki laserowej. Poznali oni nowoczesne technologie łączenia w branży motoryzacyjnej oraz możliwości technologiczne wytwarzania i spajania elementów w zastosowaniach konstrukcji specjalnych z użyciem lasera włóknowego.

Podczas panelu praktycznego uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz spawania laserowego w laboratorium technik laserowych firmy IPG Photonics. Mogli więc na żywo przekonać się o funkcjonalnościach tej technologii.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij