Wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej na urządzeniach przenośnych usprawnia proces kontroli i projektowania.

Wrocław, 19 września 2017 r. — Firma FARO® (NASDAQ:FARO), najbardziej zaufany na świecie dostawca
rozwiązań pomiarowych i obrazujących 3D w dziedzinach: metrologia przemysłowa, projektowanie produktów, BIM/CIM w budownictwie, bezpieczeństwo publiczne/badania kryminalistyczne oraz oraz systemy wizyjne 3D, wprowadziła nową linię produktów FARO® Visual Inspect. Ta innowacyjna platforma umożliwia przesyłanie dużych, złożonych danych CAD (projektowanie wspomagane komputerowo) 3D na urządzenie iPad, a następnie wykorzystanie ich do wizualizacji i porównania ze stanem rzeczywistym. Umożliwia to wykrywanie błędów na wcześniejszych etapach procesów produkcji, budowy lub projektowania dzięki udostępnieniu przydatnych informacji produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Visual Inspect to prawdziwe rozwiązanie nowej generacji, ponieważ przenosi przeglądanie plików CAD 3D z tradycyjnych komputerów stacjonarnych na urządzenia przenośne, które zawsze są „pod ręką i na żądanie”. Dane CAD 3D są zapisywane lokalnie na iPadzie w innowacyjnym, skompresowanym, przenośnym formacie, który zapewnia wyjątkową elastyczność i mobilność, co powoduje wzrost wydajności. Użytkownik końcowy jest w stanie dokumentować problemy i błędy za pomocą tekstu i obrazów, a następnie eksportować je do dokumentów Microsoft Excel.

Linia produktów Visual Inspect obejmuje dwie wyjątkowe wersje:

  • Visual Inspect: umożliwia intuicyjne przeglądanie, weryfikację i dokumentację złożonych danych 3D na urządzeniach przenośnych,
  • Visual Inspect AR : umożliwia nakładanie złożonych danych 3D i porównywanie ich z faktycznymi danymi w czasie rzeczywistym.

Zintegrowany aparat iPada obsługuje Visual Inspect ARTM, będąc bardziej opłacalną alternatywą dla innych produktów AR (Augmented Reality), które wymagają drogich aparatów.

Linia produktów Visual Inspect jest gotowa do użycia po wykonaniu trzech prostych czynności: pobraniu aplikacji na iPada ze sklepu Apple Apps, skalibrowaniu iPada, a następnie aktywowaniu aplikacji wraz z plikiem kalibracji.

- Jesteśmy zachwyceni możliwościami, jakie dał nam zakup MWF-Technology w grudniu 2016 roku oraz integracją innowacyjnej technologii tej firmy z ofertą produktów FARO — mówi dr Simon Raab, prezes i dyrektor wykonawczy firmy FARO. - Tworzymy nowe standardy, dzięki którym nasi klienci zamiast osiągać dobre wyniki w większości przypadków, będą osiągać najlepsze wyniki za każdym razem.

Klienci mogą już składać zapytania o ofertę cenową i zamówienia na linię produktów Visual Inspect.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij