Prezentowana na targach EMO 2017 (18-23 września) Hannover, Niemcy kompletna oferta GF Machining Solutions systemów łączących do inteligentnej produkcji zainspiruje producentów do wizualizacji przyszłości.

Skupiając się na aktualnych trendach w produkcji związanych z Industry 4.0, wydajnym zużyciem energii i wytwarzaniem addytywnym, firma GF Machining Solutions, podczas targów w Hanowerze (hala 27, stoisko B24), wykorzystując dziedzictwo technicznej innowacji, na 945 m2 zaprezentuje kompletne rozwiązania - obejmujące inteligentne ekosystemy – i pełne cykle życia produktów GF dla kluczowych segmentów przemysłu, takich jak motoryzacja, przemysł lotniczy, medyczny, technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), jak również komponenty elektroniczne. Od obróbki skrawaniem, elektroerozyjnej (elektrodrążenie drutowe i wgłębne) i automatyzacji, do teksturowania laserowego i wytwarzania addytywnego, odwiedzający nasze stoisko goście doświadczą ducha innowacyjności, będącego fundamentem GF Machining Solutions.Zgodnie z dewizą GF, "All about you", hasło przewodnie targów EMO Hannover 2017 - "Zaplanuj swoją przyszłość" - pozwala producentom odkryć, co przyniesie jutro. Szeroki zakres dedykowanych produktów i wszechstronne portfolio multi-technologiczne, inteligentne nowości, zaprojektowane zostały tak by wznieść ich procesy na wyższy poziom. 

Światowa premiera oraz nowości 2017

Zwiedzający będą świadkami światowej premiery przełomowego rozwiązania GF Machining Solutions w zakresie wysokowydajnego frezowania: Mikron MILL P 500U. Dzięki mocy i dynamice usuwania materiału, połączonej z wysoką sztywnością, rozwiązanie to wnosi precyzję i wykończenie powierzchni części na nowy poziom. Mikron MILL P 500 U pozwala na nieprzerwaną obróbkę kompleksowych form i twardych materiałów, przy skróceniu czasu procesu. Zaawansowana stabilizacja termiczna gwarantuje niezawodną precyzję podczas długich czasów pracy.Ponadto, zapewnia wyjątkową konkurencyjność dzięki zintegrowanej automatyzacji i niezawodność procesu, niezbędną w produkcji części dla segmentów takich jak przemysł lotniczy i maszynowy, jak również tworzenie form dla motoryzacji.Na targach EMO Hannover 2017, Mikron MILL P 500 U zadebiutuje jako część interaktywnego procesu, prezentując sposób wytwarzania oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego. Rozwiązanie to będzie dodatkowo wyposażone w automatyzację System 3R wraz z 6-osiowym robotem FANUC.Po oficjalnej premierze na International Solution Days, drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT P 350 znów znajdzie się w centrum uwagi podczas targów EMO. Przemysł motoryzacyjny i elektroniczny- w obliczu jak najkrótszych terminów realizacji - stara się zwiększyć elastyczność i efektywność produkcji poprzez perfekcyjną realizację obróbki już za pierwszym podejściem. Nowa seria Agie Charmilles CUT P prezentuje prawdziwy skok naprzód pod względem wydajności i inteligentnej obróbki, jakkolwiek trudne byłyby warunki pracy. To również znaczącym krokiem w kierunku wprowadzania założeń Industry 4.0. Ten zakres rozwiązań gwarantuje dłuższą żywotność narzędzi i zmniejsza ilość ręcznych interwencji operatora. Teraz użytkownicy mogą doświadczyć 20% szybszej obróbki, dokładności poniżej 2 µm oraz korzyści z posiadania dostępu do ponad 600 dedykowanych technologii.

Interaktywna podróż ożywi Twoje procesy

Seria interaktywnych programów przygotowanych na stoisku GF Machining  Solutions podczas targów EMO 2017 tchnie życie w wyzwania związane z procesem tworzenia narzędzi dla kluczowych segmentów przemysłu i przedstawi ich rozwiązanie zabierając odwiedzających w innowacyjną podróż.Interaktywny program wokół zastosowań ICT zaprezentuje prostą, idealną, precyzyjną obróbkę grafitu. Goście zobaczą na własne oczy, jak wysokoprędkościowe, pięcioosiowe centrum obróbkowe Mikron MILL S 400 U zapewnia stabilną precyzję podczas długich czasów pracy i zmniejsza - lub całkowicie eliminuje - konieczność ręcznego wykańczania.W programie dedykowanym dla przemysłu opakowaniowego, goście odkryją jak znacząco polepszyć oprzyrządowanie i wytwarzać idealne części z tworzyw sztucznych. Skupimy się tutaj na skróceniu czasu realizacji i zwiększeniu jakości produkcji, dzięki: AgieCharmilles AM S 290 Tooling - rozwiązaniu do wytwarzania addytywnego; nowej inteligencji procesu zapewnionej przez AgieCharmilles CUT P 350; stabilnej precyzji, którą oferuje Mikron MILL S 400 U; oraz możliwości efektywnego, powtarzalnego teksturowania, którą zapewnia AgieCharmilles LASER P 1000.Goście targów EMO będą mogli zgłębiać proces dedykowany segmentowi komponentów elektronicznych.

Odkryją kompletne rozwiązania, umożliwiające osiągnięcie bezkompromisowej dokładności - to wyjątkowe wyzwanie dla tak szybko rozwijającego się przemysłu. W podjęciu tych wyzwań pomoże drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT 2000 X, za sprawą swojej bezkompromisowej dokładności i wyjątkowego wyposażenia, obejmującego 100% automatyzacji, wbudowanej, automatycznej kontroli jakości i zwiększonej prędkości cięcia; trzyosiowe, wysokowydajne centrum obróbkowe Mikron MILL P 900, łączące wytrzymałość z precyzją i programami obróbki od cięcia zgrubnego do wykończenia, dostępnymi już przy 1 dotknięciu; z kolei seria elektrodrążarek wgłębnych AgieCharmilles FORM E / S / P zapewni większą autonomię, wydajność, zwiększy niezawodność, przyspieszy produkcję i da perfekcyjne efekty obróbki. Dla przemysłu medycznego przygotowaliśmy prezentację, podczas której doświadczycie Państwo rozwiązań pozwalających na wprowadzenie ustawień w ciągu kilku sekund, oraz osiągnięcie elastyczności i powtarzalności nawet w produkcji o zmiennym nakładzie. Umożliwi to pięcioosiowe centrum obróbkowe Mikron MILL E 500 U, charakteryzujące się dynamiczną obróbką i zintegrowaną automatyzacją; AgieCharmilles CUT P 350 zapewni perfekcyjną jakość, niezależnie od warunków obróbki; a pięcioosiowe rozwiązanie do teksturowania typu all-in-one - AgieCharmilles LASER P 400 U - zagwarantuje wysoką powtarzalność.Kolejna prezentacja pokaże, jak producenci mogą osiągnąć wyjątkową jakość powierzchni podczas produkcji oświetlenia dla branży motoryzacyjnej, za sprawą nowego Mikron MILL P 500 U i jego niezawodności i wydajności; jak również nienagannej jakości, zapewnionej przez inteligencję, wbudowaną w AgieCharmilles CUT P 350.

Dodatkowo, odwiedzający będą mogli przyjrzeć się całej gamie produktów GF Machining Solutions, na przykład:

- Microlution ML-5, kompaktowej, ultra-szybkiej i ultra-precyzyjnej platformie do mikroobróbki laserowej, która przenosi mikroobróbkę poza technologię obróbki sterowanej numerycznie (CNC), co sprawia, że jest bardziej ekonomiczna i łatwiejsza. Skrócenie czasu cyklu i zmniejszenie kosztów części, jak również nowy poziom precyzji są bezpośrednimi korzyściami płynącymi z wykorzystania platformy ML-5, i dzięki nim odniesiesz sukces. To idealny przykład wydajności, jaką Microlution daje producentom: Microlution ML-5 drąży otwory, wycina i frezuje bez strefy wpływu ciepła i wytwarza precyzyjne detale w ciągu kilku sekund.

 - Rozwiązania podnoszące wydajność - oprzyrządowanie, automatyzacja i oprogramowanie - zapewnia  System 3R. Obejmują one zmieniacz palet System 3R WorkPal 1 (WP1), kompaktowego robota do zmiany narzędzi i części System 3R WPT1+ oraz System 3R TRANSFORMER - skalowalny system automatyzacji z sześcioosiowym robotem FANUC. Ekstremalnie kompaktowy System 3R WP1 to podstawowa automatyzacja; W łatwy sposób zmienia palety podczas frezowania, cięcia drutem i szlifowania by zwiększyć wydajność producenta. Nie są wymagane żadne kosztowne modyfikacje, by zagwarantować duży zwrot z inwestycji. Kompaktowy zmieniacz narzędzi i części System 3R WPT1+ jest zaprojektowany, by sprostać wszystkim wymaganiom użytkownika, od frezowania, drutowej i wgłębnej obróbki elektroerozyjnej i szlifowania, do połączenia technologii frezowania i EDM. Jako partner w produkcji, rozwiązanie to obsługuje od jednej do dwóch maszyn w komórce produkcyjnej, a jego modułowość i możliwość dowolnej konfiguracji zapewnia wyjątkową elastyczność. System 3R TRANSFORMER to skalowalny system automatyzacji z sześcioosiowym robotem FANUC podnosi elastyczność i autonomię przy produkcji precyzyjnych części dla wytwórców form i matryc. System 3R oferuje zarówno stacjonarne, jak i liniowe wersje rozwiązań do automatyzacji, z przemysłowymi robotami FANUC, które mogą obsługiwać szeroki zakres aplikacji, począwszy od masy (70–700 kg) i zasięgu promieniowego (do 3,400 mm) po skomplikowane ruchy oraz obsługę części.

- Wrzeciona produkowane przez Step-Tec firmę należącą do GF Machining Solutions. Goście odwiedzający stoisko GF Machining Solutions podczas EMO Hannover 2017 odkryją nowe wrzeciono HVC140 CoolCore HSK-E40, przeznaczone do produkcji form i matryc oraz części najwyższej jakości, jak również wrzeciono HPC290 do ciężkiej obróbki elementów strukturalnych, blisków, dysków jodelkowych i łopatek dla przemysłu lotniczego.

 - Oferta Customer Services została wzbogacona o nowy, inteligentny drut: SMART wire, ze zintegrowaną kartą pamięci RFID. Rozwiązanie to pozwala na znaczne zwiększenie dostępności i jakości ułatwiając zarządzanie zasobami w serii wycinarek drutowych  AgieCharmilles CUT P. Jak cała seria maszyn CUT P, moduł SMART wire jest w pełni zgodny z wizją Industry 4.0, głoszącą wysoką wydajność, inteligentne zarządzanie zasobami i przewidywalną obróbkę. SMART wire to zaledwie jeden z przykładów innowacji Customer Services; goście odwiedzający stoisko odkryją również inne nowości z zakresu konserwacji prewencyjnej, rozwiązań do grafitu, uchwytów narzędzi, szkoleń i cyfrowych usług dla Industry 4.0. Na przykład, użytkownicy odkryją pełen potencjał wyposażenia GF Machining Solutions podczas całego cyklu życia produktu dzięki szkoleniom oferowanym w ramach Akademii GF Machining Solutions – jakościowym i wartościowym usługom niezbędnym do wygenerowania sukcesu.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij