Przedmiotem badań była analiza wpływu podstawowych parametrów zautomatyzowanego spawania laserowego złączy zakładkowych blach ze stali nierdzewnej AISI 304 o grubości 2,0 mm i 4,0 mm na jakość i własności złączy.

Spawanie laserowe jest coraz częściej stosowaną technologią łączenia materiałów. Źródło energii, jakim jest promieniowanie laserowe, zapewnia uzyskanie największej gęstości mocy spośród dostępnych stosowanych źródeł ciepła w spawalnictwie. Duża gęstość mocy przekłada się z kolei na niską energię liniową spawania. Dzięki temu odkształcenia w złączach są na minimalnym poziomie. Ograniczeniem zastosowania technologii laserowych w zakładach produkcyjnych może być wciąż wysoka cena stanowisk do spawania laserowego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij