W artykule przedstawione zostały metody wytwarzania anodowych powłok tlenkowych na wyrobach metalowych wykonanych z metali lekkich, takich jak aluminium oraz magnez.

Proces utleniania anodowego (anodowania) jest znany od kilkudziesięciu lat i szeroko stosowany do zabezpieczania antykorozyjnego powierzchni wyrobów aluminiowych. Powłoki anodowe wytwarzane na aluminium i jego stopach mogą pełnić również funkcję dekoracyjną lub zwiększać odporność gotowych elementów na ścieranie. Obecnie, z uwagi na zwiększające się zainteresowanie magnezem, szeroko rozwijają się technologie obróbki powierzchniowej tego metalu. Anodowanie magnezu realizowane jest z powodzeniem na skalę przemysłową, jednak sam proces nie jest tak dobrze znany i powszechny jak anodowanie aluminium. W drugiej części artykułu przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące procesu utleniania anodowego magnezu i stopów magnezu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij