W dniach 6-9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi ITM. To kolejna edycja tego wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz więcej wystawców i odwiedzających nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Jednym z wystawców będzie firma Prima Power, która ponownie zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania, tym razem pod hasłem „Zautomatyzuj swoją produkcję z naszymi maszynami”. Na tegorocznych targach firma skupi się na prezentacji najnowszych maszyn wyposażonych w automatykę – Laser Genius Compact Server i Punch Genius Compact Express z systemami załadunku i rozładunku, a także prasę krawędziową eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia.

Prima Power kolejny rok z rzędu zdecydowała się na udział w targach ITM w Poznaniu. –Targi poznańskie są dobrą okazją do zapoznania Klientów ze specyfiką naszych maszyn, ale również do bezpośrednich spotkań z ekspertami, specjalizującymi się w tematyce obróbki blach. Każdy z gości będzie mógł dowiedzieć się, w czym specjalizuje się dana maszyna i w jakiej produkcji najlepiej się sprawdzi. W tym roku zaprezentujemy maszyny z najnowszej serii Genius, które zostały wyposażone w systemy automatyki – to właśnie na ten aspekt stawiamy szczególny nacisk w tym roku – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Pierwszą z prezentowanych maszyn będzie wycinarka laserowa Laser Genius z automatyką załadunku i rozładunku Compact Server. Maszyna pozwala osiągnąć maksymalną produktywność cięcia blach w szerokim zakresie grubości. Głowica tnąca z nowoczesną adaptacyjną optyką upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Włókno węglowe, z którego wykonane jest ramię maszyny oraz napędy liniowe w głównych osiach zapewniają duże przyspieszenia i zawrotne prędkości. Urządzenie wyposażone jest w system załadunku i rozładunku Compact Server. Podczas gdy maszyna wycina detale, system ten zarządza magazynem blachy oraz wyciętych arkuszy, dzięki czemu użytkownik uzyskuje ciągłą bezobsługową pracę.

Punch Genius, czyli wykrawarka rewolwerowa, to kolejna maszyna, wyposażona w system automatyki o nazwie Compact Express. Maszyna charakteryzuje się sterowanymi numerycznie serwo-elektrycznymi napędami osi, które zapewniają doskonałą wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Filarem jej produktywności jest instalacja dużej ilości narzędzi oraz łatwe i szybkie przezbrajanie rewolweru. Na Targach ITM Punch Genius zostanie zaprezentowany wraz z urządzeniem załadowczo-rozładunkowym Compact Express. Jest to automatyczny system obsługi materiałów, który nie zajmuje dodatkowego miejsca. Posiada on dwie jednostki magazynowe (jedna dla blachy wejściowej i jedna dla przetworzonych arkuszy). Dodatkowo charakteryzuje się dużą elastycznością sposobu załadunku i rozładunku materiału oraz obrobionego arkusza. Operator może zadecydować, kiedy materiał i obrobiony arkusz mają być ładowane w systemie automatycznym, a kiedy w manualnym.

Prasa krawędziowa eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia to urządzenie wspierające kolejny etap automatyzacji procesu produkcyjnego. Stanowi ona szybkie, dokładne i efektywne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia. Innowacyjna koncepcja maszyny  łączy wydajność, elastyczność i niezawodność z dużym naciskiem na ochronę środowiska. System wzmocnionego pasa napędzanego przez serwo-napędy Prima Electro rozkłada siłę nacisku równomiernie na całej długości gięcia. Sztywna i stabilna rama w kształcie litery „O” zapewnia prostopadłość narzędzia nawet przy skrajnych deformacjach, a także dokładność i powtarzalność gięcia.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij