Firma Fronius rozszerza zakres funkcji swojego inteligentnego źródła prądu spawalniczego TPS/i Robotics: system spawania, specjalnie dostosowany do wymogów spawania zrobotyzowanego.

Dzięki pakietowi dodatkowych funkcji można także doposażyć w szczególnie stabilny proces spawania Cold Metal Transfer (CMT). Dzięki tej kombinacji użytkownik zyskuje superwysoką i powtarzalną jakość spoiny, maksymalną prędkość spawania i liczne możliwości zastosowania.

W źródle prądu spawalniczego TPS/i CMT Robotics firma Fronius połączyła zalety swojej najnowszej platformy systemu spawania MIG/MAG z najbardziej stabilnym łukiem spawalniczym. Inteligentny system o modułowej konstrukcji składa się z połączonych w sieć i optymalnie skorelowanych podzespołów, specjalnie dostosowanych do spawania zrobotyzowanego. Źródło prądu spawalniczego TPS/i wyposażono w wydajny procesor oraz superszybką magistralę danych, umożliwiającą transmisję danych z bardzo dużą prędkością. Dzięki temu możliwe jest utworzenie obwodów regulacji szybszych, niż było to możliwe do tej pory. Dwa doskonale ze sobą zsynchronizowane podajniki drutu zapewniają dynamiczne i precyzyjne doprowadzanie drutu, a co za tym idzie, wysoką stabilność procesu. W tym celu zaprojektowano nowy palnik spawalniczy PushPull Robacta Drive CMT TPS/i: wyróżnia się on niewielkimi rozmiarami, zapewniającymi dobrą dostępność do elementów spawanych, oraz małą masą, pozwalającą na zastosowanie w robotach o dużej prędkości przesuwu.

Źródła prądu spawalniczego TPS/i, które dysponują już pakietami funkcji Standard i Puls, można łatwo doposażyć w proces CMT dzięki aktualizacjom. W porównaniu z innymi metodami MIG/MAG obniża to znacząco ciepło oddawane i umożliwia płynną regulację ze spawania na zimno do spawania na gorąco. Rezultatem jest superstabilny łuk spawalniczy i znaczne zmniejszenie liczby rozprysków, także w przypadku spawania z większymi prędkościami. Szerokie spektrum zastosowania obejmuje spawanie blach cienkich i o średniej grubości od 0,5 do 4 mm, wykonywanie warstwy graniowej spoiny i zastosowanie do stali ocynkowanej oraz połączeń materiałów specjalnych, takich jak miedź, cynk, stal-aluminium lub tytan. Dzięki zastosowaniu TPS/i CMT Robotics zrobotyzowane procesy spawania można wykonywać w sposób ekonomiczny, wydajny i z gwarancją wyższej jakości.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij