Lubelska firma GT85 Polska zwyciężyła w najnowszej edycji corocznego rankingu publikowanego przez magazyn Forbes. „Diamenty Forbesa” to prestiżowy ranking firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość.

Ranking prowadzony jest w trzech kategoriach uwzględniających przychody ze sprzedaży: firmy małe (przychody od 5 do 50 mln zł), firmy średnie (przychody od 50 do 250 mln zł)   oraz firmy duże (przychody powyżej 250 mln zł). W kategorii firm o przychodach od 5 do 50 mln zł GT85 Polska zajęło I miejsce w Województwie Lubelskim uzyskując tym samym tytuł „Diament Forbesa 2017”. Warto przy tym zauważyć, że jest to debiut lubelskiej firmy w tym prestiżowym zestawieniu. Co więcej, GT85 Polska uplasowało się na bardzo wysokim 40 miejscu w skali kraju, co jest najwyższą lokatą spośród wszystkich firm Lubelszczyzny na liście ogólnopolskiej.

- Zwycięstwo w prestiżowym zestawieniu magazynu Forbes to oczywiście wielka satysfakcja, ale przede wszystkim rezultat codziennej, ciężkiej pracy. W GT85 Polska od zawsze priorytetem jest jakość naszych produktów. Podziękowania należą się całemu zespołowi naszej firmy.  Zaangażowanie ambitnych i nie bojących się wyzwań ludzi daje efekt w postaci innowacyjnych i skutecznych rozwiązań, które wybierają klienci z Polski i zagranicy. Oczywiście dziękuję także  klientom za zaufanie, którego postaramy się nigdy nie zawieść - mówi Prezes Zarządu GT85 Polska Zbigniew Kurant.

Zwycięstwo GT85 Polska w najnowszej edycji rankingu miesięcznika Forbes to efekt podwojenia
w 2015 r.  wyników sprzedażowych w stosunku do roku poprzedzającego. W 2015 r. firma uzyskała 16 mln przychodu i 870 tys. zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej przychody wynosiły 9 mln
a zysk netto nieco ponad 300 tys. zł. W celu przeprowadzenia zestawienia dla miesięcznika Forbes, wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 r. Na tej podstawie stworzono bazę blisko 3 tys. przedsiębiorstw, które mają pozytywny rating wiarygodności, wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wspomniane warunki musiały także udokumentować dodatnie wyniki finansowe i wartość kapitałów własnych. W rankingu Forbesa znalazły się więc podmioty, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Analitycy Bisnode Polska wyceniali firmy stosując tzw. „metodę szwajcarską”. Łączy ona wycenę majątkową oraz dochodową, które stosowane oddzielnie mogą dawać zafałszowany obraz wartości firm. Wycena majątkowa nie uwzględnia bowiem potencjału pracowników i posiadanego know-how, które w przypadku innowacyjnych przedsiębiorstw, takich jak GT85 Polska stanowią dużą wartość. Wycena dochodowa z kolei nie bierze pod uwagę zmian sezonowych i koniunkturalnych, w związku z czym firmy, które dużo inwestują mogą wykazywać niewielkie zyski. Połączenie obu tych metod rekompensuje ich ułomności, gdyż wartościowe know-how wpływa na zyskowność lub wzrost majątku w przypadku firm inwestujących.

GT85 Polska powstało w 1999 r. jako przedstawicielstwo angielskiej firmy GT85 LTD. Już 5 lat później rozpoczęła produkcję chemii przemysłowej pod własnymi markami – Roklin, Ruster i Termostar. W 2008 r. GT85 Polska stworzyło pierwszą własną myjnię przemysłową. Dwa lata później na rynku pojawiła się marka TARRA zarejestrowana dla urządzeń myjących. Dziś pod tą właśnie marką lubelski producent oferuje szeroki asortyment myjni przemysłowych, urządzeń pomiarowych oraz dedykowanych rozwiązań związanych z automatyzacją produkcji. Maszyny oraz środki chemiczne z Lublina znajdują zastosowanie między innymi w branżach motoryzacyjnej, lotniczej, odlewniczej, grzewczej, elektrotechnicznej, wydobywczej i innych. Firma stale się rozwija i wkracza na nowe rynki zbytu. W mijającym roku GT85 Polska sprzedało swoją pierwszą myjnię do Niemiec. Rozwiązania producenta znajdują swoich nabywców także w Hiszpanii, Francji, na Węgrzech oraz oczywiście w Polsce.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij