W dniach 7-9 listopada w PTAK Warsaw EXPO gościło szerokie grono Specjalistów i Ekspertów z branży przemysłowej. Okazją do spotkania była premierowa edycja Międzynarodowych Targów Przemysłowych WARSAW INDUSTRY WEEK 2016.

W czasie imprezy zaprezentowały się wszystkie gałęzie branży przemysłowej: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych.

Nie zabrakło dużej dawki wiedzy. Nowoczesne technologie związane z obróbką powierzchni, prezentacja dorobku naukowego uczelni technicznych, specjaliści robotyki – Warsaw Industry Week było pełnym inspiracji wydarzeniem z udziałem liderów rynku.

Targi odbyły się pod Patronatem Honorowym Ministra Rozwoju, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Patronem Honorowym konferencji „Horyzont 2020” był Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Miastem Partnerskim  wydarzenia był Rzeszów - Stolica Innowacji - czołowy region gospodarczy w Polsce, będący miejscem funkcjonowania wielu innowacyjnych przedsiębiorstw polskich, jak i zagranicznych.

Partnerem Honorowym wydarzenia była też Dolina Lotnicza – Krajowy Klaster Kluczowy, zrzeszający czołowe firmy z zakresu lotnictwa i awioniki. Oprócz pism branżowych, wydarzenie wspierały media o zasięgu ogólnopolskim, takie jak WP.PL, RMF FM , POLSAT TV, WPROST.
 
Istotną rolę odegrała również konferencja „HORYZONT 2020 SZANSĄ POLSKICH INNOWACJI W UE” - wydarzenie towarzyszące Warsaw Industry Week. Konferencja pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Jarosława Gowina, współorganizowana była przez  Radę Główną Instytutów Badawczych, przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE oraz Ptak Warsaw Expo.

Podczas Targów miały miejsce liczne dyskusje o najnowszych nurtach, trendach i technologiach w produkcji. Słuchacze mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę, poznać nowoczesne techniki i korzyści płynące z wdrożenia nowoczesnych rozwiązań związanych z Przemysłem 4.0.

Zespół Tech Brainers R&D Club umożliwił poznanie nowych trendów społecznych i biznesowych w sektorze energetycznym oraz odbycie owocnych spotkań networkingowych. 

Z myślą o młodzieży planującej swoją przyszłość w branży przemysłowej, podczas trwania targów odbyły pokazy robotyki amatorskiej Koła Naukowego Automatyków i Robotyków  „ROBO”  Politechniki Rzeszowskiej, w tym pokaz łazika marsjańskiego skonstruowanego przez rzeszowskich studentów i odnoszącego zwycięstwa w najważniejszych światowych zawodach konstruktorów łazików oraz pokaz najnowszych technologii laserowych w produkcji, w Strefie Lasery 4.0 współorganizowany z firmą Gravotech, jednym ze światowych liderów w dziedzinie grawerowania, oprogramowania dla przemysłu oraz laserów przemysłowych.

Uczniowie szkół profilowanych mogli odbyć niezwykłe praktyczne zajęcia, które poprowadzili specjaliści z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych. Wojskowa Akademia Techniczna w strefie Inżynier 4.0 zaprezentowała najnowocześniejsze eksponaty,  kadra naukowa uczelni przeprowadziła również zajęcia z robotyki i programowania robotów.

Jako pierwsi w Polsce w jednym miejscu zaprezentowaliśmy innowacyjny przemysł
w wielkiej skali. Ogromny sukces pierwszej edycji pokazał, że jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia największego w Europie Środkowo- Wschodniej biznesowego centrum prezentacji ofert producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia przemysłowego.

Zwieńczeniem pierwszego dnia targów Warsaw Industry Week była wieczorna, uroczysta Gala wręczenia statuetek Tytanowe Skrzydła, podczas której  nagrodzone firmy:

    AEP-Ajan Engineering Polska
    Anca Europe GMBH
    Aniro Sp. z o.o.
    Dematec Polska,
    DIG Świtała
    Elesa+Ganter Polska
    Encon Coester
    Fanuc Polska
    Gravotech Sp. z o.o.
    Muesham Cooling Systems
    Oberon 3D
    Plastigo Sp. z o.o.
    SGPPL Dolina Lotnicza
    Staleo.pl – Portal Branży Metalowej.
    Stigal Marcin Stępień
    TIZ Implements
    Urząd Miasta Rzeszów
    Wadim Plast Sp. j.
    Wojskowa Akademia Techniczna
    YG-1 Poland Sp. z o.o.
    MMC Hardmetal Poland Sp. z o.o.
    Instytut Włókiennictwa
    Instytut Mechaniki Samochodowej
    Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

odebrały z rąk Pani Beaty Mikulskiej - Dyrektor Biura Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz Pana Jakuba Bednarka – Dyrektora Departamentu Polityki Eksportowej Ministerstwa Rozwoju statuetki oraz dyplomy. Po oficjalnej części goście zostali zaproszeni na mini recital Aleksandry Szwed.

WARSAW INDUSTRY WEEK w opinii wystawców i partnerów:

Leszek Pietrzak, Prezes firmy Oberon 3D
"Targi są dla Oberon 3D znakomitą okazją do prezentacji pełnego zakresu naszej oferty oraz umożliwiają kreowanie wizerunku i bezpośredni kontakt z klientami – obecnymi i potencjalnymi. Skuteczność tych działań w dużej mierze zależy od samego organizatora targów – w przypadku Warsaw Industry Week znakomita lokalizacja  - w centrum Polski, dobra infrastruktura i zaplecze techniczne, nagłośnienie w prasie, radio, telewizji i internecie, intensywna całoroczna kampania promocyjna targów podczas licznych spotkań branżowych oraz znakomita współpraca z Dyrektor Targów dały gwarancję sukcesu.
Warsaw Industry Week 2016 umożliwiło prezentację firmy na najwyższym, światowym poziomie, jednocześnie rozbudowana tematyka targów, udział partnerów kluczowych – takich jak Dolina Lotnicza – to ogromne atuty premierowej edycji Państwa przedsięwzięcia. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż trzymając gorąco kciuki za kolejną równie udaną edycję deklarujemy obecność za rok, jak również czynny udział w promocji wydarzenia, dziękując jednocześnie za atrakcyjne warunki uczestnictwa".

Paweł Lewandowski, Prezes firmy Encon Koester Sp. Z o.o.
"Wygląda na to, że nareszcie za pomysł i organizację Targów w Polsce zabrał się zespół kreatywnych i pełnych pasji oraz zapału ludzi, którzy bardzo uważnie obserwują to co dzieje się w światowym przemyśle a co bardzo potrzebne jest dla unowocześniania polskiej gospodarki. Brakowało nam tego typu krajowej imprezy targowej, która byłaby w stanie pokazać najciekawsze i najbardziej nowoczesne rozwiązania, proponowane głównie przez polskie firmy, dla polskiego przemysłu.
Uczestnictwo w 1 Edycji Warsaw Industry Week było dla nas doskonałą okazją nie tylko do pokazania szerszej publiczności, tego czym się od lat zajmujemy, ale również do promocji naszej nowej marki 1encon Industry Group (www.1encon.com), utworzonej przez firmy Encon i Encon – Koester, firmy inżynierskie, zajmujące się w głównej mierze wdrażaniem najnowocześniejszych technologii automatyzacji i robotyzacji w polskim przemyśle ale również działające aktywnie i z sukcesem w dydaktyce i edukacji technicznej.
Mimo, że Targi organizowane były po raz pierwszy i być może nie wszystko w uznaniu wszystkich było idealne, to dla nas była to impreza bardzo udana. Z przyjemnością będziemy kontynuować nasz udział w kolejnych edycjach, gdyż oprócz wszelkich zalet związanych z dobrą  infrastrukturą, lokalizacją i organizacją - byliśmy mile zaskoczeni właściwym podejściem do wyceny powierzchni targowych, co przełożyło się na korzystny stosunek oczekiwanej wartości do wzajemnie uzgodnionych cen. Jak najbardziej możemy też służyć organizatorom naszymi doświadczeniami, szczególnie przy doborze wystawców do wiodącej tematyki targów lub branży, tak aby w kolejnych edycjach uniknąć wrażenia przypadkowości wyborów, co z kolei może wpłynąć na stopień zadowolenia potencjalnych zwiedzających”.

Magdalena Wasiuk -  Marketing Manager w GravoTech sp. z o.o.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na Warsaw Industry Week 2016. Formuła połączenia przez nas na stoisku tradycyjnej formy promocji z możliwością poprowadzenia seminariów okazała się strzałem w dziesiątkę! Dzięki licznej frekwencji na targach - w naszych seminariach udział wzięły nie tylko osoby wcześniej zaproszone ale również odwiedzający targi ludzie z branży. Targi Warsaw Industry Week umożliwiły nam nawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń z licznym gronem ludzi z branży . Dzieki nim możemy budować mocną pozycjię na rynku."

Marlena Rukojć, Marketing Manager Staleo.pl
„Pierwsza edycja Targów Warsaw Industry Week miała swoją premierę 7 listopada 2016 r. Na długi czas przed inauguracją wydarzenie wywoływało w branży duże zaciekawienie. Jak można było przypuszczać Targi nie zawiodły Wystawców jak i Zwiedzających. Organizator nie szczędził sił na promocję wydarzenia w mediach branżowych, regionalnych oraz ogólnopolskich takich jak Telewizja Polsat oraz RMF FM. Wszystkie te działania zostały zauważone w branży.
Wielkim atutem Targów okazała się lokalizacja oraz infrastruktura taka jak nowoczesne hale, duże parkingi oraz bliskość lotniska. Godny zauważenia jest też fakt, iż targi do udziału w wydarzeniu zaprosiły takie instytucje jak Klaster Obróbki Metali, Dolina Lotnicza czy Wojskowa Akademia Techniczna, które czynnie brały udział w wystawie. Pomimo, że była to pierwsza edycja pojawili się na niej przedstawiciele najważniejszych firm z sektora przemysłu, jeśli nie jako wystawcy to jako zwiedzający. Wszyscy biorący udział w targach podkreślali, iż są bardzo perspektywiczne i już teraz wyrażali chęć udział w przyszłorocznej edycji. Staleo.pl jako główny partner internetowy z pewnością będzie tam obecne i już teraz serdecznie zaprasza na to wydarzenie”.

Andrzej Rybka, Dyrektor Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego DOLINA LOTNICZA
"Serdecznie dziękujemy za współpracę przy organizacji uczestnictwa grupy członków Krajowego Klastra Kluczowego Dolina Lotnicza w Targach Innowacyjnych Rozwiazań Przemysłowych Warsaw Industry Week 2016. Szczególnie serdecznie chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor Agnieszce Cieślik oraz Pani Monice Wójcik za ich profesjonalizm i zaangażowanie, zarówno przy aranżacji pawilonu Doliny Lotniczej, jak i zapewnieniu transportu dla wystawców. Z wyżej wymienionymi Paniami pozostajemy w bieżącym kontakcie w kwestii uczestnictwa Klastra Dolina Lotnicza w targach oraz współpracy przy kolejnych edycjach wystawy".

Joanna Antosz, Rzecznik PR firmy FANUC Polska Sp. z o.o.
„Pierwszą edycję targów PTAK Warsaw Industry Week oceniamy bardzo pozytywnie. Mimo, że jest to wydarzenie o krótkiej historii, to już widać, że cieszy się sporym zainteresowaniem. Aktywne uczestnictwo w najważniejszych imprezach targowych w Polsce pozwala nam na bieżąco śledzić sytuację na rynku i szeroko prezentować nasze niezawodne produkty i innowacje potencjalnym użytkownikom. Z przyjemnością korzystamy z tej możliwości ponieważ wiemy, że roboty i środki automatyzacji produkcji, które oferujemy mają szansę zmienić oblicze polskich przedsiębiorstw, a w efekcie poprawić konkurencyjność całej polskiej gospodarki. Bardzo pozytywnie oceniamy fakt, że formuła targów PTAK została pomyślana tak, by odwiedzający wystawę mieli możliwość zobaczenia inteligentnych maszyn podczas pracy, a jednocześnie otrzymania odpowiedniego komentarza merytorycznego ze strony ekspertów, co z pewnością sprzyja świadomym wyborom optymalnej technologii do indywidualnych potrzeb".

Tomasz Jastrzębski, Dyrektor Handlowy Cloos Polska Sp. z o.o.
„Głównym powodem jakim kierowaliśmy się przy decyzji o udziale w pierwszej edycji targów Warsaw Industry Week była ich lokalizacja. Z jednej strony miejsce przygotowane od strony infrastruktury logistycznej, z drugiej zlokalizowane w obszarze, gdzie do tej pory nie było szerokiej oferty wystawowej skierowanej do firm z naszej branży. Na uwagę zasługuje ogromny wkład organizatorów w promocje tej imprezy w mediach i bezpośrednio wśród potencjalnych odwiedzających. Udział w pierwszej edycji targów, zawsze niesie za sobą określone ryzyko dla wystawców, jednak dzięki odpowiednio przygotowanej ofercie jak również zaangażowaniu ze strony organizatorów obawy nasze zostały zminimalizowane. Mamy nadzieje, że impreza ta wpisze się na stałe w kalendarz wystaw przemysłowych w naszym kraju".

Sławomir Antoszczyk, Sales Manager, ANCA - CNC Machines
„Pierwsza edycja Warsaw Industry Week okazała się dla nas nadspodziewanym sukcesem. Targi były okazją do zaprezentowania naszej oferty wielu nowym klientom, z którymi nie mieliśmy dotychczas kontaktu na innych wydarzeniach tego typu. Na podkreślenie zasługuje fakt wysokiego profesjonalizmu organizatorów, którzy mimo typowych trudności związanych z organizacją pierwszej edycji tak dużego przedsięwzięcia, wykazali się dużą operatywnością i bardzo aktywnie pomagali wszystkim uczestnikom imprezy, zarówno wystawcom jak gościom. Firma Anca z całą pewnością nawiąże z organizatorami długofalową współpracę i będzie aktywnie uczestniczyć w kolejnych dużych imprezach branżowych w PTAK Warsaw Expo”.

Marta Sikora, Kierownik ds. Marketingu, Asten Group
„Warsaw Industry Week to ciekawe wydarzenie, a idea spotkania niesie ze sobą nową jakość.  Już w trakcie targów pojawiły się nowe, obiecujące kontakty. Połączenie trzech rożnych branż w jednym miejscu i czasie, umożliwiło nam dotarcie do nowych potencjalnych klientów, a samym klientom do dostawców z rożnych skrótów produkcji. Impreza posiada duży potencjał, do wykorzystania przez Organizatorów w następnych edycjach. Podsumowując, WIW to nowa, cenna inicjatywa, której forma może być bardzo skuteczna. Myślę, że może na stałe zadomowić się w kalendarzu producentów i przetwórców”.

Radosław Sobociński, Inżynier Sprzedaży – Polska Centralna, IGUS Sp. z o.o. 
„O targach Warsaw Industry Week, w których my, jako firma IGUS braliśmy bezpośredni udział, ciężko się nie wypowiadać w samych superlatywach. Mieliśmy u siebie klientów z całej Polski, co potwierdza założenie o bardzo dobrej lokalizacji. Reklamy o imprezie można było usłyszeć i zobaczyć w bardzo wielu miejscach, co również pozytywnie nas zaskoczyło. Mimo, że była to pierwsza edycja, udało nam się zebrać ogromną ilość nowych kontaktów. Doskonałe miejsce, w niewygórowanej cenie. Wiążemy z tą imprezą wielkie nadzieje na kolejne lata”.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Warsaw Industry Week, która odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w dniach: 14-16 listopada 2017r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video: https://www.youtube.com/watch?v=WjMcpkq2wN0

Wszystkim Wystawcom i Partnerom dziękujemy za zaufanie oraz życzymy sukcesów w dalszej pracy i doskonaleniu swoich rozwiązań, a Sponsorom i Patronom Medialnym dziękujemy za wsparcie imprezy.

Źródło: Materiał organizatora


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij