„Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary” to unikatowa na skalę kraju konferencja, podczas której naukowcy i przedsiębiorcy z branży dzielą się doświadczeniami na temat technologii addytywnych i inżynierii odwrotnej.

Tegoroczna, druga już edycja wydarzenia odbyła się 21 – 23 września w Pruszkowie. W tym roku organizatorem konferencji była Politechnika Warszawska: Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Wydział Inżynierii Produkcji. Instytucjami wspierającymi były: Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Stowarzyszenie ProCAx. W konferencji wzięło udział ponad 110 osób z 12 polskich ośrodków naukowych oraz z 25 firm (w tym zaproszeni goście ze Szwajcarii i Niemiec). Podczas spotkania wygłoszono 49 wykładów naukowych i technicznych oraz zaprezentowano 31 plakatów z wynikami badań z zakresu technik przyrostowych. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową konferencji: www.szybkieprototypowanie.edu.pl , gdzie można zapoznać się z dokładnym spisem autorów i tematów prelekcji oraz plakatów, a także obejrzeć zdjęć z tego wydarzenia.

Szerokie zastosowania technik przyrostowych
Innowacyjność technik przyrostowych i stawiane im wymagania sprawiają, że znajdują one zastosowanie nie tylko w klasycznej inżynierii, ale również w inżynierii medycznej, weterynarii i rehabilitacji oraz architekturze i projektowaniu wzorniczym. Zastosowanie konkretnych technologii przyrostowego wytwarzania: modeli, prototypów, narzędzi, gotowych wyrobów oraz metod ich analiz jakościowych i ilościowych znalazło odzwierciedlenie w poszczególnych sesjach tematycznych konferencji.

Współpraca na linii nauka – przemysł
Konferencja „Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary” jest skierowana nie tylko do środowiska naukowego, ale i przedstawicieli przemysłu. Daje więc możliwości prezentacji najnowszych technologii. Pozwala również na zacieśnienie kontaktów na linii nauka – przemysł. W konferencji wzięli udział przedstawiciele wielu znaczących na rynku druku 3D firm, m.in.: General Electric, SLM Solutions, Wadim Plast, Materialise, Bibus Menos, Renishaw, TRUMPF Polska, Lenso, Smarttech, Smart Solutions, 3D Services, Solveere, Spectrum Group.

Konferencja w przyszłości
Uczestnicy wydarzenia zgodnie podkreślali, że jest to idealne miejsce do zaprezentowania wyników najnowszych badań naukowych prowadzonych przez polskie uczelnie i instytucje. Nie zaskakują zatem plany co do organizacji kolejnego spotkania już wiosną 2018 roku, przy czym miejsce III Konferencji „Szybkie prototypowanie…” nie jest jeszcze wybrane. Wszelkie informacje o przyszłej edycji spotkania będą publikowane na dotychczasowej stronie: www.szybkieprototypowanie.edu.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij